Woda w Strzelcach Kraj. znów z bakterią coli! Mieszkańcy są wściekli...

Mieszkańcy Strzelec Krajeńskich są wściekli, do świąt zostało kila dni a woda w Strzelcach, Gardzku, Piastowie i Sławnie skażona jest bakterią coli.

Dziś Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Drezdenku poinformowała, że woda pochodząca z ujęcia w Gardzku nadaje się do spożycia wyłącznie po przegotowaniu!  Przypomnijmy, że ujęcie w Gardzku zasila miejscowości: Gardzko, Piastowo, Sławno, Strzelce Krajeńskie i Strzelce Klasztorne. PGK prowadzi działania, by w przyszłym roku problem ten już się nie pojawiał.

Mieszkańcy są wściekli. Pod informacją opublikowaną przez Urząd Miejski na Facebooku posypały się ostre komentarze. "Znowu!!!!!!!!!! Kiedy to się skończy!!!! Przecież to się nadaje do telewizji! Mam dwójkę małych dzieci i za każdym razem martwię czy ta zatruta woda nie wyrządzi im krzywdy!!!! Gdzie są władze i co zamierzają z tym zrobić!!!! SKANDAL!!!!!!"  To jeden z łagodniejszych. Spożywanie wody skażonej bakterią coli może prowadzić do zatrucia pokarmowego, a nawet ciężkich infekcji (zapalenia opon mózgowych a nawet spesy).

Z tego co udało nam się ustalić w przyszłym roku Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej będzie chciało zamontować specjalne lampy dezynfekcyjne UV, które mają rozwiązać problem skażenia wody. 

Link do pełnej informacji sanepidu: ZOBACZ

Aktualizacja 25.12.2017

Mimo, że PGK przeprowadziło czyszczenie - bakteria się utrzymała, dlatego podjęto decyzję o przełączeniu się na studnie w Sławnie, w której jest tylko 1 jednostka bakterii. Woda z tego ujęcia również nadaje się do spożycia wyłącznie po jej przegotowaniu.  Aktualnie ujęcie w Gardzku jest intensywnie chlorowane. Takie działanie w zdecydowanej większości przypadków całkowicie oczyszcza studnie. Jednak wymaga to czasu. Kolejne badanie jakości wody zostanie przeprowadzone po świętach -  27 grudnia, a wynik dwa dni później. 

źródło: UM Strzelce/ facebook.com/NaszeStrzelce

 

Share

Komentarze   

+3 #2 Iza 2017-12-20 22:54
PGK od 20 lat prowadzi działania, żeby problem się nie pojawił i co kilka miesięcy się pojawia !!! Niech przestaną modlić ludziom oczy!!! Ciągle to samo mówią i czekają na zmęczenie materiału, że ludzie w końcu odpuszcza - a pensja i premie jak im wpływają na konto co miesiąc tak wpływają a my jak płacimy i targami wodę ze sklepów tak targamy - nie wspomnę już o kosztach wizyt u lekarzy i lekach dla naszych dzieci!!!! Skandal to mało powiedziane!!!!
Cytować
+5 #1 Piotr 2017-12-20 07:44
Trzeba z tym skończyć!
Albo ujęcie wody będzie wreszcie bezpieczne, albo ci co za nie odpowiadają mają zniknąć!
Ludzie cierpią wspólnie, a ilu podnosi głos?

Przecież Strzelce i okolica staje się,także przez skandaliczną jakość wody, jedną z największych dziur w kraju.
Cytować

Dodaj komentarz

Redakcja portalu estrzelce.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.


Kod antyspamowy
Odśwież

REKLAMA

REKLAMA