Nielegalne automaty do gier zabezpieczone przez funkcjonariuszy Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego

Funkcjonariusze lubuskiej administracji skarbowej i policji zatrzymali 13 nielegalnych automatów do gier hazardowych, tzw. jednorękich bandytów.

Wyważenie drzwi do pomieszczeń pubu, w którym odbywały się niezgodne z prawem gry, poprzedziło drobiazgowe rozpoznanie terenu akcji.

21 grudnia br. funkcjonariusze Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego (LUCS) w Gorzowie Wlkp. wraz z lubuską Policją, po siłowym sforsowaniu drzwi do pomieszczeń po dawnym lokalu gastronomicznym zlokalizowanym na terenie jednej z miejscowości w północnej części naszego woj., zabezpieczyli 13 nielegalnych automatów do gier hazardowych oraz niewielką ilość amfetaminy. Narkotyki zabezpieczyli policjanci, a nielegalne automaty zostały zatrzymane i przewiezione do magazynu LUCS. Miejsce to od pewnego czasu było na celowniku obu służb. Funkcjonariusze celno-skarbowi na miejscu zdarzenia przeprowadzili symulacje gry na automatach, by potwierdzić, że są to urządzenia, na eksploatację których wymagane jest posiadanie stosownej koncesji. Na kontrolowane miejsce takiego pozwolenia nigdy nie wydano.

Dalsze dochodzenie wykaże, jaki był krąg osób zaangażowanych w zakazany proceder. Może im grozić za to kara nawet 100 tys. zł od każdego automatu.

Od 1 kwietnia br. wyłącznym organizatorem gier hazardowych poza kasynami jest jednoosobowa spółka Skarbu Państwa, wykonywająca monopol w tym zakresie.

Share

REKLAMA

REKLAMA