Wycinają drzewa przy CKZiU w Strzelcach. Zamiast zielonego skweru będzie parking

Drzewa, piękny zielony żywopłot i śpiew ptaków. Można było odetchnąć pełną piersią. Teraz drzewa poszły pod topór - starostwo buduje parking.

Powiat Strzelecko-Drezdenecki rozpoczął realizację projektu Budowa parkingu dla samochodów osobowych wraz z układem komunikacyjnym na dz. nr 445/88 w Strzelcach Krajeńskich. W ramach inwestycji zostanie zrealizowany projekt budowy parkingu w Starostwie Powiatowym w Strzelcach Krajeńskich dla samochodów osobowych wraz z układem komunikacyjnym. W ramach projektu przebudowy powstanie 50 miejsc parkingowych, miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych, monitoring... 

W opisie inwestycji czytamy, że "Celem operacji jest propagowanie dobrostanu społecznego i dziedzictwa kulturowego poprzez budowę parkingu dla samochodów osobowych...". Czy aby na pewno budowa betonowego parkingu w miejscu gdzie 60 lat rosły drzewa i było zielono jest propagowaniem dziedzictwa kulturowego? Mieszkańcy nie kryją oburzania - "Niszczycie nasze wspólne niewielkie tereny zielone żeby zbudować parking. Mieszkańcy Strzelec są zbulwersowani. Jak można było do tego dopuścić .Ten park przy dawnym Technikum Rolniczym to nasz ukochany zakątek zieleni, który jest bezmyślnie niszczony. Hańba!!!" - napisała Pani Irena. 

 

W planie widać jednak, że wiele drzew zostanie nie naruszona, a zbudowane zostaną jedynie miejsca parkingowe. Najsmutniejsze, że zmącona zostanie cisza, spokój i magia tego miejsca...

AKTUALIZACJA - STANOWISKO STAROSTWA POWIATOWEGO

Przy Starostwie w Strzelcach powstanie parking...

Wczoraj w Zielonej Górze została zawarta umowa o dofinansowanie budowy parkingu, pomiędzy Województwem Lubuskim z siedzibą w Zielonej Górze, a Powiatem Strzelecko – Drezdeneckim z siedzibą w Strzelcach Krajeńskich.

 

 

 

Share

REKLAMA

REKLAMA