Alarm przeciwpowodziowy na terenie trzech gmin powiatu strzelecko-drezdeneckiego

W związku ze wzrostem stanu wody na rzekach Noteć i Drawa oraz prognozą dalszych wzrostów poziomu wody Starosta Drezdenecko-Strzelecki ogłosił alarm przeciwpowodziowy

na terenie Miasta i Gminy Drezdenko oraz Gmin: Stare Kurowo i Zwierzyn od godziny 8:00 dnia 2 lutego 2018 roku do odwołania.

 

Stan wody w rzece Noteć po przekroczeniu stanu alarmowego pozostaje na poziomie tj.: 343 cm  (stan alarmowy 340 cm)  w Drezdenku i 384 cm  ( stan alarmowy 380 cm) na wodowskazie w Gościmcu.

W związku z występującym zagrożeniem powodziowym, na terenie Gmin uruchomiono obowiązujące procedury działania w przypadku przekroczenia stanów alarmowych rz. Noteć. Sytuacja analizowana jest na bieżąco. Służby odpowiedzialne, dokonują przeglądu stanu wałów przeciwpowodziowych. Zauważone uszkodzenia są sukcesywnie zabezpieczane.

źrodło: lubuskie.uw.gov.pl / zwierzyn.pl / fsd.pl

 

Share

Dodaj komentarz

Redakcja portalu estrzelce.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.


Kod antyspamowy
Odśwież

REKLAMA

REKLAMA