UWAGA! IMGW ostrzega przed mrozem. W nocy temperatura spadnie do -17 °C

Instytut Meteorologi i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dla północnej części województwa lubuskiego. W nocy temperatura spadnie do -17 stopni Celsjusza.

Nocami od 26 lutego aż do początku marca prognozuje się temperaturę minimalną w nocy od -15°C do -13°C, lokalnie do -17°C. Temperatura maksymalna w dzień od -7°C do -5°C. Wiatr o średniej prędkości od 5 km/h do 20 km/h.

Mrozy groźne dla ludzi 

Policja apeluje, by w trakcie mrozów szczególną uwagę zwracać na osoby, które mogą potrzebować pomocy. Chodzi o osoby starsze, chore i bezdomne. Czasami wystarczy jeden telefon, aby uratować życie. Dzwoniąc pod numer alarmowy 997 lub 112 służby są w stanie bardzo szybko reagować na niebezpieczne sytuacje związane z zagrożeniem życia i zdrowia z powodu wychłodzenia organizmu. W takich sytuacjach jeżeli istnieje zagrożenie dla życia lub zdrowia osoba przebywająca w niskiej temperaturze znajduje schronienie w placówkach, które są do tego przeznaczone np. ogrzewalnie czy noclegownie. Pamiętajmy, aby w podobnych sytuacjach nie przechodzić obojętnie.

 

Share

REKLAMA

REKLAMA