W Rybakowie agresywny 30-latek groził wędkarzom bronią [VIDEO]

Gorzowscy policjanci zatrzymali 30-latka, który w sobotę (24 lutego) miał grozić wędkarzom przedmiotem przypominającym broń. Podczas zatrzymania mężczyzny mundurowi zabezpieczyli dwie wiatrówki oraz jedną sztukę amunicji do broni palnej.

W wyniku dalszych czynności procesowych zabezpieczono także broń palną, którą 30-latek ukrył w lesie. Jak udało nam się ustalić do całej sytuacji doszło w miejscowości Rybakowo. 

W sobotę (24 lutego) około godziny 15 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim otrzymał zgłoszenie od wędkarza, któremu chwilę wcześniej nieznany mężczyzna miał grozić przedmiotem przypominającym broń. Groźby te miał on także kierować w kierunku innych osób wędkujących na jednym z jezior w powiecie gorzowskim. We wskazane miejsce pojechali policjanci, którzy ustalili dodatkowe fakty. Wspomniany mężczyzna miał obserwować wędkarzy przez lornetkę. Gdy dwóch z nich postanowiło sprawdzić o co chodzi, spotkali się z jego agresją. Zaczął on kierować w ich stronę groźby trzymając w ręku nóż, jednak po chwili zaprzestał i oddalił się. Mężczyźni wrócili do wędkowania. Po krótkim czasie zauważyli, że agresor idzie w ich kierunku z przedmiotem przypominającym broń. Ponownie kierował on w stronę wędkarzy groźby. Na szczęście nie doszło do żadnego niebezpiecznego incydentu, a mężczyzna znów się oddalił. Wtedy wędkarze z obawy o jego dalsze zachowanie powiadomili gorzowską Policję.

W akcję poszukiwawczą włączyli się funkcjonariusze wszystkich wydziałów. Wiele patroli przeczesywało teren przyległy do jeziora. Zaangażowanie mundurowych doprowadziło do zatrzymania mężczyzny, którego rysopis odpowiadał temu przekazanemu przez wędkarzy. W jego mieszkaniu policjanci zabezpieczyli dwie wiatrówki oraz jedną sztukę amunicji do broni palnej. W wyniku dalszych czynności procesowych funkcjonariusze ustalili, że broń, którą mężczyzna miał przy sobie podczas spotkania wędkarzy, ukrył w lesie. Policjanci dotarli we wskazane miejsce i zabezpieczyli broń palną. 30-latkowi za groźby karalne oraz nielegalne posiadanie broni i amunicji grozi nawet osiem lat pozbawienia wolności.

 

źródło: KWP w Gorzowie Wlkp.

Share

REKLAMA

REKLAMA