Bezpieczeństwo od najmłodszych lat. Powiatowy finał „Bezpiecznej Zerówki”

We wtorek 13 marca br. poznaliśmy zwycięzców II edycji Powiatowego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie pn. „Bezpieczna Zerówka". Zmagania cieszyły się dużym powodzeniem, o czym świadczy fakt, że dzieci reprezentowały wszystkie gminy w powiecie strzelecko-drezdeneckim.

Po zaciętych zmaganiach, które odbyły się w Komendzie Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich, najlepsze okazały się przedszkolaki z Drezdenka.

Już po raz drugi policjanci ze Strzelec, Drezdenka i Dobiegniewa przeprowadzili program edukacyjno-wychowawczy pn. „Bezpieczna Zerówka". Celem akcji jest przypominanie najmłodszym o zagrożeniach i wpajanie bezpiecznych zachowań w czasie zabawy, czy bezpiecznego korzystania z drogi. Jest to również etap przygotowań do turnieju organizowanego przez Komendę Powiatową Policji w Strzelcach Krajeńskich. Wtorkowy finał poprzedzony był spotkaniami z policjantami. W czasie policyjnych wizyt w przedszkolach na terenie całego powiatu, dzieci usłyszały m.in. jak bezpiecznie przejść przez jezdnie, jak zachować się w przypadku ataku bezpańskiego psa, czy też w kontaktach z nieznajomymi. Wszystko to w połączeniu z pracą pedagogów sprawia, że dzieci są świadome zagrożeń i bez problemu wskazują, jak bezpiecznie się zachować w różnych sytuacjach.

We wtorek punktualnie o godzinie 10:00 strzeleccy policjanci mieli okazję gościć dzieci i ich opiekunów. Dzieci w czasie ponad godzinnych zmagań odpowiadały m.in na pytania przygotowane przez policjantów. Natomiast druga część rywalizacji wymagała od przedszkolaków oprócz wiedzy, także zdolności manualnych i spostrzegawczości. O wysokim poziomie uczestników świadczy fakt, że na osiem konkurencji, różnica pomiędzy zespołem, który zajął pierwsze miejsce, a drugim wynosiła jeden punkt.

Najlepsze okazały się przedszkolaki z Drezdenka, które nieznacznie wyprzedziły dzieci z Dobiegniewa i Zwierzyna. Wszyscy zawodnicy i opiekunowie otrzymali nagrody i odblaski, które na pewno poprawią ich widoczność na drodze. Zakup nagród był możliwy dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Strzelcach Krajańskich, Urzędu Miejskiego w Strzelcach Kraj. oraz Urzędu Gminy w Zwierzynie. Dyplomy i nagrody uczestnicy odebrali z rąk szefa strzeleckich policjantów mł. insp. Tomasza Zgirskiego i Burmistrza Strzelec Krajeńskich Mateusza Federa.

źródło: KPP Strzelce Kraj

Share

REKLAMA

REKLAMA