Cztery lata więzienia dla ginekologa oskarżonego o gwałt na pacjentce

Dziś zapadł wyrok w głośnej sprawie gwałtu na pacjentce, do którego doszło w Strzelcach Krajeńskich w maju 2014 roku. Oskarżony ginekolog Piotr P. został skazany na 4 lata więzienia.

Przypomnijmy, że do gwałtu miało dojść pod koniec maja 2014 roku w jednym z gabinetów w Strzelcach Krajeńskich, gdzie przyjmował Piotr P., ginekolog z Gorzowa Wielkopolskiego.
22-letnia dziewczyna miała zostać zgwałcona podczas zabiegu. Całą sprawę zgłosiła na policję, a funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce zabezpieczyli w koszu na śmieci zużytą prezerwatywę. Badania DNA wykazały, że wewnątrz prezerwatywy znajdował się materiał biologiczny lekarza, a na zewnątrz 22-letniej pacjentki.

Dziś w tej sprawie zapadł wyrok. Sąd uznał, że Piotr P. jest winny i skazał go na 4 lata pozbawienia wolności oraz 10-letniego zakazu wykonywania zawodu. Dodatkowo skazany będzie musiał zapłacić 40 tysięcy złotych odszkodowania na rzecz pokrzywdzonej. Wyrok nie jest prawomocny.

źródło: nadesłane na kontakt[@]estrzelce.pl

Share

Dodaj komentarz

Redakcja portalu estrzelce.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.


Kod antyspamowy
Odśwież

REKLAMA

REKLAMA