Młodzieżowe zawody sportowo-pożarnicze

W dniu 19 maja 2018r., zostały przeprowadzone powiatowe zawody sportowo-pożarnicze młodzieżowych drużyn pożarniczych (MDP) wg regulaminu CT i F. Organizatorem zawodów była gmina Drezdenko przy współpracy Komendy Powiatowej PSP w Strzelcach Krajeńskich,

która zapewniła oprawę sędziowską, oraz Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP i Starostwa Powiatowego.

W zmaganiach sportowo-pożarniczych uczestniczyły trzy drużyny dziewczęce i cztery drużyny chłopięce. Zawody składały się z sztafety i ćwiczenia bojowego. Sztafeta 9x50m polegała na przebiegnięciu dystansu 400 metrów z przeszkodami. Bojówka natomiast jest to rozwinięcie węży strażackich i podanie 5 litrów wody do nalewaka w najkrótszym czasie za pomocą hydronetki.

Najsprawniejszymi Młodzieżowymi Drużynami Pożarniczymi (MDP) OSP okazały się:

1) wśród dziewcząt:

I miejsce - OSP Goszczanowiec,

II miejsce – OSP Trzebicz,

2) wśród chłopców:

I miejsce – OSP Goszczanowiec,

II miejsce – OSP Drezdenko,

III miejsce – OSP Ogardy.

Zwycięskie drużyny otrzymały puchary, medale, dyplomy i nagrody rzeczowe, które zostały wręczone przez: Starostę Strzelecko-Drezdeneckiego Edwarda Tyranowicza, Wiceprezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP w Zielonej Górze - Lecha Cabla i p/o Z-cy Komendanta Powiatowego PSP Tomasza Górniaka. Młodzieżowe drużyny OSP dziewczęce i chłopięce, które zajęły pierwsze miejsca będą reprezentować powiat strzelecko-drezdenecki na zawodach wojewódzkich, w dniu 23 czerwca 2018 roku w Bobrowicach.

Dla zasłużonych działaczy i wyróżniających się Dh strażaków, Dh Lech Cabel wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP wręczył medale za zasługi dla pożarnictwa i odznaki honorowe.

źródło: powiat strzelecko-drezdenecki / www.fsd.pl /

Share

REKLAMA

REKLAMA