Mobilne muzeum multimedialne w Strzelcach Kraj.

Mobilne Muzeum Multimedialne przygotowane z inicjatywy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy z okazji Narodowych Obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej stanie na strzeleckim rynku.

W dniach 11-12 lipca 2018 roku, mieszkańcy Strzelec Krajeńskich będą mogli zobaczyć niezwykłą wystawę z okazji Narodowych Obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. Ekspozycja zostanie zaprezentowana na płycie Rynku Miejskiego im. Tadeusza Federa.

Terminy:

Dzień 1 (11 lipca) w godzinach od 12:00 do 18:00

Dzień 2 (12 lipca) w godzinach od 10:00 do 16:00

Wystawa Mobilne Muzeum Multimedialne została zrealizowana z inicjatywy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy z okazji Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej.

Muzeum korzysta z multimedialnych urządzeń najnowszej generacji. Dzięki nowoczesnym animacjom oraz interaktywnym aplikacjom ukazującym setki archiwalnych fotografii, wyjątkowych filmów
i starannie dobranych dokumentów powstała fascynująca opowieść, która towarzyszy nam w podróży po dziejach Rzeczypospolitej, przybliżając fenomen polskiej Niepodległości. Szerokie zastosowanie techniki hologramowej sprawiło, że każdy zwiedzający Muzeum może ujrzeć najważniejsze symbole naszej narodowej tożsamości, które po raz pierwszy w tej formie zostały wyeksponowane w jednym miejscu.
To niezwykłe spotkanie historii z nowoczesnością urzeczywistnia się w mobilnym module, przystosowanym do zwiedzania w kilkudziesięciu miejscowościach w Polsce.

• • •

Share