Jechał BMW 150 km/h w Rolewicach. Tłumaczył, że nawigacja pokazywała mu patrol w innym miejscu

Trzy miesiące przerwy w kierowaniu pojazdami czeka 38-letniego kierowcę, który jechał przez Rolewice (pow. strzelecko-drezdenecki) ponad 150 km/h na tzw. „pięćdziesiątce".

Nieodpowiedzialny kierowca będzie się tłumaczył z niebezpiecznego zachowania przed sądem, bo policjanci skierowali wniosek o jego ukaranie. Całą sytuację nagrała kamera w nieoznakowanym radiowozie. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że jechał tak szybko, bo w błąd wprowadziła go nawigacja, która patrol Policji wskazywała w zupełnie innym miejscu.

Policjanci wyposażeni w nieoznakowany radiowóz z videorejestratorem patrolowali drogę k-22, która przebiega przez teren powiatu strzelecko-drezdeneckiego. W Rolewicach, około godziny 19:20 zauważyli BMW, którego kierowca jechał z nadmierną prędkością. Pomiar videorejestratorem to potwierdził. Okazało się, że kierowca przekroczył dopuszczalną w tym miejscu prędkość o ponad 100 km/h. 38-latek tłumaczył policjantom, że jechał tak szybko ponieważ nawigacja w jego samochodzie pokazywała, że patrol Policji jest w innym miejscu. Nieodpowiedzialne zachowanie zakończyło się dla mężczyzny zatrzymaniem prawa jazdy na trzy miesiące i skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu.

źródło: KPP Strzelce Kraj.

Share

REKLAMA

REKLAMA