Dziś będzie piekło! IMGW ostrzega, będzie bardzo gorąco!

Synoptycy informują, w dziś i jutro będzie ekstremalnie gorąco, lokalnie temperatura może skoczyć do 34-37°C. IMGW wydał czerwony alert dla województwa lubuskiego. 

Najcieplejszym miejscem na mapie ma być Gorzów Wielkopolski i okolice, temperatura w cieniu może wynosić nawet 37°C! 

IMGW wydało ostrzeżenie trzeciego stopnia. Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 32°C do 35°C. Temperatura minimalna w nocy od 18°C do 21°C.

Jak radzić sobie z upałem?

Zwróćmy uwagę na sposób ubierania - wybierajmy odzież wykonaną z bawełny lub tzw. "oddychającą". Ważny jest sposób odżywiania, postarajmy się ograniczyć ciężko strawne posiłki, a zamiast tego jeść więcej warzyw i owoców. Nie powinniśmy spożywać alkoholu - jego działanie ma niekorzystny wpływ na rozgrzany słońcem organizm.

Gdzie szukać ochłodzenia?

Gmina bogata w jeziora i drzewa - na pewno znajdziemy coś dla siebie. Plaża - Długie, Ostromęcko, Buszów, Ługi, Tuczno, Danków. Sposobów jest wiele, mieszkańcy spędzają czas w parku, domu lub pod prysznicem.

Upały są groźne

Oprócz poparzeń, zbyt wysoka temperatura może spowodować także zaburzenia ogólnoustrojowe, takie jak: skurcze cieplne, porażenie słoneczne, uraz oraz udar cieplny. Ulegają nim głównie ludzie starsi, schorowani oraz pracujący fizycznie w bardzo wysokich temperaturach.

na podstawie /wieszjak.pl/

 

Upały zagrażają życiu zwierząt ! Smutny przykład w Strzelcach Kraj.

3-letni pies ,,samopas" biegał po Strzelcach Krajeńskich, na termometrach było ponad 30 stopni. Brak chłodu i wody doprowadził do udaru, którego pies niestety nie przeżył.

Czytaj więcej...

Share

REKLAMA

REKLAMA