Pożar pałacu w Kolsku (Gmina Bierzwnik). Strażacy walczą z ogniem...[Aktualizacja - Foto]

Strażacy zgłoszenie o pożarze odebrali około godziny 7:00. Mieszkańcy opuścili budynek, na miejscu z ogniem walczy już 15 zastępów straży, a na miejsce jadą już strażacy z woj. lubuskiego.

Wiemy, że w wyniku pożaru ucierpiała jedna osoba. 

AKTUALIZACJA 10:44: 

Z budynku ewakuowano 10 osób. Jedna z osób trafiła do szpitala. Obecnie trwają czynności mające na celu ustalenie okoliczności w jakich doszło do zdarzenia.

Jak wstępnie ustalili policjanci z Posterunku Policji w Bierzwniku, po godzinie 7 w jednym z mieszkań wybuchła butla z gazem. Błyskawicznie na miejscu pojawili się funkcjonariusze choszczeńskiej komendy oraz kilka zastępów straży pożarnej. Przedstawiciele służb ratunkowych ewakuowali z budynku 10 lokatorów. Jedna z osób, 69-letnia kobieta trafiła do szpitala.

Jeszcze dzisiaj w godzinach popołudniowych na miejscu będą pracowali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie. Przy udziale biegłego z zakresu pożarnictwa przeprowadzone zostaną oględziny miejsca zdarzenia, które pozwolą na ustalenie dokładnych przyczyn pożaru. Trwa postępowanie w tej sprawie.

Share

REKLAMA

REKLAMA