Uwaga na oszustów! Znów pojawili się w Strzelcach Krajeńskich

To już kolejna próba oszustwa w Strzelcach Krajeńskich. Przypomnijmy, że w sierpniu starsza kobieta straciła swoje oszczędności.

Informację o kolejnych oszustwach przekazał urząd miejski na swoim facebokowym profilu. 

Scenariusz wygląda następująco: do drzwi pukają dwie kobiety, które rzekomo chcą zostawić przesyłkę dla sąsiada. Jedna z kobiet prosi o możliwość skorzystania z toalety i podczas gdy druga "zagaduje" domownika, przeszukuje mieszkanie w celu znalezienia pieniędzy. Starsza pani straciła w ten sposób oszczędności. Sytuacja miała miejsce w Strzelcach Krajeńskich. Pamiętajcie, że jeśli byliście świadkami podobnego scenariusza, koniecznie zgłoście sprawę Policji.

W sierpniu oszuści podwali się pracowników wodociągów

17 sierpnia br. na terenie miasta. Ofiarą przestępstwa jest kobieta, której z mieszkania fałszywi pracownicy wodociągów, zabrali kilkaset złotych. Poszkodowana wpuściła osoby do mieszkania nie prosząc o okazanie jakiegokolwiek dokumentu potwierdzającego faktu, że ma do czynienia z autentycznymi pracownikami wodociągów. Ci wykorzystując sytuację informowali o rzekomym braku w dostawie wody i koniecznością napełnienia wanny i kilku naczyń. Kiedy pokrzywdzona znajdowała się w łazience, najprawdopodobniej wtedy fałszywi pracownicy wodociągów dokonali kradzieży pieniędzy z jej torebki.

Pożar pałacu w Kolsku (Gmina Bierzwnik). Strażacy walczą z ogniem...[Aktualizacja - Foto]

Strażacy zgłoszenie o pożarze odebrali około godziny 7:00. Mieszkańcy opuścili budynek, na miejscu z ogniem walczy już 15 zastępów straży, a na miejsce jadą już strażacy z woj. lubuskiego.

Czytaj więcej...

 

Share

REKLAMA

REKLAMA