KPP Strzelce: Szczęśliwy finał poszukiwań 30-latka

Informacja o zaginięciu młodego mężczyzny, a zaraz błyskawiczne i skuteczne działania policjantów, strażaków i służb leśnych, to sytuacja, która miała miejsce w minioną sobotę (24 listopada).

Dzięki rodzinie zaginionego, która szybko sprawę zgłosiła Policji, mundurowi w kilka godzin po zgłoszeniu, odnaleźli 30-latka. Sytuacja była bardzo poważna, bo mężczyzna miał problemy zdrowotne, a temperatura była niewiele wyższa od zera stopni. Nieoceniona w szczęśliwym zakończeniu poszukiwań była pomoc policjanta po służbie – podinsp. Emiliana Pala.

Do policjantów ze Strzelec Krajeńskich zgłosiła się rodzina młodego mężczyzny z informacją, że ten wyszedł z domu do lasu i nie ma z nim żadnego kontaktu. Sytuacja była bardzo poważna, bo 30-latek miał problemy zdrowotne, a temperatura była niewiele wyższa od zera stopni. Zaraz po zgłoszeniu do pracy przystąpili policjanci, którzy sprawdzali wytypowane miejsca, do których zaginiony mógł pójść. Liczył się czas, bo mężczyzna nie był przygotowany do dłuższego przebywania na otwartym terenie. Dyżurny skierował do działań wszystkie dostępne patrole. W poszukiwania zaangażowali się również strażacy i służby leśne. Do pomocy w poszukiwaniach skierowano również specjalnie wyszkolonego psa.

Kiedy istniało duże ryzyko, że zrobi się ciemno, co bardzo skomplikowałoby poszukiwania, z pomocą przyszedł policjant po służbie. Podinspektor Emilian Pal - Zastępca Naczelnika Wydziału Konwojowego KWP w Gorzowie Wlkp., zauważył w lesie młodego mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi zaginionego. Ta informacja szybko trafiła do policjantów ze Strzelec Krajeńskich. Okazało się, że informacja od podinsp. Emiliana Pala była na wagę złota, bo osoba przez niego wskazana, to zaginiony 30-latek.

Mężczyzna przeszedł od miejsca zamieszkania kilkanaście kilometrów. Był przemarznięty, jednak dzięki szybkiemu odnalezieniu nic mu się nie stało. Trafił pod opiekę medyków.

 źródło: KPP Strzelce Kraj, T.Bartos

 

Trwają poszukiwania zaginionej 80-latki - wciąż ani śladu kobiety...

 Już cztery doby trwają poszukiwania zaginionej 80-latki, która w czwartek (15 listopada) wyszła na grzyby i do chwili obecnej nie ma z nią żadnego kontaktu.

Czytaj więcej...

 

Share

REKLAMA

REKLAMA