58-letni mężczyzna zamarzł na chodniku w Strzelcach Kraj.

W nocy z poniedziałku na wtorek (26/27 listopada) około północy policjanci patrolujący ulice w Strzelcach Krajeńskich ujawnili na jednej z ulic mężczyznę leżącego na chodniku.

Niestety okazało się, że na pomoc było już za późno. Mimo próby pomocy, wezwany na miejsce lekarz stwierdził zgon 58-latka. Jedną z przyczyn, która mogła mieć wpływ na jego śmierć jest wychłodzenie organizmu.

W ciągu najbliższych dni temperatura może spadać poniżej zera stopni. Dlatego bądźmy czujni, bo każdy z nas może pomóc ludziom pozbawionym dachu nad głową. Wystarczy jeden telefon pod numer alarmowy, dzięki któremu możemy pomóc tym, którzy najbardziej tej pomocy potrzebują. Niestety ostatniej nocy zmarł mężczyzna, którego ciało ujawnili policjanci ze Strzelec Krajeńskich na jednej z miejskich ulic. Wychłodzenie organizmu mogło być jedną z przyczyn jego śmierci.

Jak co roku o tej porze przypominamy, że pomimo wzmożonych kontroli policjanci nie są w stanie sprawdzić wszystkich miejsc, w których mogą przebywać osoby bezdomne. Dlatego liczymy na czujność i obywatelską postawę mieszkańców. Jak można pomóc? Czasami wystarczy jeden telefon, aby uratować życie. Dzwoniąc pod numer alarmowy 112 służby są w stanie bardzo szybko reagować na niebezpieczne sytuacje związane z zagrożeniem życia i zdrowia z powodu wychłodzenia organizmu. W takich sytuacjach jeżeli istnieje zagrożenie dla życia lub zdrowia osoba przebywająca w niskiej temperaturze znajduje schronienie w placówkach, które są do tego przeznaczone np. ogrzewalnie czy noclegownie. Pamiętajmy, aby w podobnych sytuacjach nie przechodzić obojętnie. Nasz telefon może komuś uratować życie. Zagrożenia związane z bezdomnością można również zgłaszać przy pomocy Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

źródło: KPP Strzelce Kraj.

 

KPP Strzelce: Szczęśliwy finał poszukiwań 30-latka

 Informacja o zaginięciu młodego mężczyzny, a zaraz błyskawiczne i skuteczne działania policjantów, strażaków i służb leśnych, to sytuacja, która miała miejsce w minioną sobotę (24 listopada).

 Czytaj więcej...

 

Share

REKLAMA

REKLAMA