Kolejne kontrole trzeźwości. Kierowca z Ukrainy miał ponad pół promila...

Policjanci ze strzeleckiej drogówki realizują oczekiwania, jakie sygnalizują mieszkańcy powiatu. Dotyczą one jeszcze częstszych kontroli trzeźwości. Dlatego mundurowi w różnych miejscach i o różnej porze sprawdzają trzeźwość nawet kilkudziesięciu osób w krótkim czasie.

Wszystko po to, aby wyeliminować z dróg nieodpowiedzialnych kierowców, wsiadających za kierownicą po alkoholu, co w konsekwencji wpłynie na podniesienie bezpieczeństwa na drogach.

Tylko podczas minionego weekendu strzelecka drogówka prowadziła tego typu działania w kilku miejscach. Jednym z nich była Zwierzyn, gdzie policjanci na ul. Wojska Polskiego sprawdzili trzeźwość kilkudziesięciu zmotoryzowanych. Niestety jedna osoba kierowała w stanie po użyciu alkoholu. Był nim młody kierowca osobówki, który tłumaczył policjantom, że alkohol pił dzień wcześniej. Takie tłumaczenia policjantów nie przekonało. Mundurowi zatrzymali kierowcy prawo jazdy i skierowali jego sprawę do sądu. Również tego samego dnia policjanci przerwali jazdę kierowcy z Ukrainy, który miał ponad pół promila alkoholu w organizmie.

Przypominamy, że jazda w stanie nietrzeźwości to przestępstwo, za które grożą surowe konsekwencje. Policjanci czuwają na drogach nie tylko o dużym natężeniu ruchu, ale również na tych lokalnych, dlatego policyjnej kontroli trzeba się spodziewać o każdej porze i w każdym miejscu. Jeżeli kierowcy nie są pewni, czy mogą bezpiecznie wsiąść za kierownicę dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z ogólnodostępnych urządzeń do badania trzeźwości. Są one dostępne w komendach, komisariatach i posterunkach Policji. W powiecie strzelecko-drezdeneckim takie badanie można wykonać w Strzelcach Krajeńskich, Drezdenku i Dobiegniewie.

Źródło: T. Bartos
Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Kraj.

Share

REKLAMA

REKLAMA