Romeo i Julia na rowerach w Gościmiu. Razem mieli ponad 5 promili... [VIDEO]

1,5 promila alkoholu w organizmie miał 42-letni rowerzysta zatrzymany przez strzelecką drogówkę. Chwilę później jego zaniepokojona partnerka wsiadła na rower, aby wyjechać mu naprzeciwko.

Znalazła go siedzącego w radiowozie w chwili, kiedy mundurowi przeprowadzali interwencję. Duże było zdziwienie policjantów, kiedy okazało się, że rowerzystka ma 4 promile alkoholu! Niewiele brakowało, by skończyła się skala w alkomacie.

Kompletnym brakiem nieodpowiedzialności wykazała się para rowerzystów, którzy zostali zatrzymani przez strzelecką drogówkę w Gościmiu /gm. Drezdenko/. Sytuacja była bardzo niebezpieczna, bo byli kompletnie pijani i jechali nieprawidłowo oświetlonymi jednośladami. W ten sposób stwarzali ogromne zagrożenie przede wszystkim dla siebie, ale również innych kierujących.

Sytuacja miała miejsce w środę /27 marca br./ około godziny 20. To wtedy policjanci zauważyli rowerzystę w Gościmiu jadącego bez właściwego oświetlenia. Mężczyzna miał również problem z utrzymaniem równowagi. Po zatrzymaniu do kontroli okazało się, że 42-latek ma w organizmie prawie 1,5 promile alkoholu. W czasie, kiedy policjanci przeprowadzali z nim interwencję w nieoznakowanym radiowozie uwagę mundurowych zwróciła rowerzystka jadąca całą szerokością drogi. Ona również została zatrzymana do kontroli. Kobieta tłumaczyła, że zaniepokoiła się nieobecnością swojego partnera, który rowerem wybrał się po alkohol. Sama postanowiła wsiąść na rower i wyjechać mu naprzeciwko. Spotkali się w czasie policyjnej kontroli. Zdziwienie policjantów było tym większe, kiedy okazało się, że 40-latka ma w organizmie 4 promile alkoholu! W takiej sytuacji policjanci zakazali parze dalszej jazdy. Nieodpowiedzialni rowerzyści odpowiedzą za jazdę w stanie nietrzeźwości i bez wymaganego oświetlenia.

Para stwarzała ogromne zagrożenie, tym bardziej, że poruszała się po zmroku nieoświetlonymi rowerami, drogą wojewódzką, na której panuje spory ruch. Dzięki czujnym policjantom, ich nieodpowiedzialna jazda została w porę przerwana.

Video: ZOBACZ VIDEO

źródło: KPP Strzelce Kraj.

Share

REKLAMA

REKLAMA