Drezdenko: Kolejny Klub Senior + w Lubuskiem !

W Drezdenku odbyło się uroczyste otwarcie Klubu Senior + „Drzeń". W wydarzeniu uczestniczyli Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska oraz Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak

Gmina Drezdenko przystąpiła do realizacji Programu Wieloletniego „Senior+", w 2018 roku. Klub został zaadoptowany w budynku 4-piętrowym, w części parterowej obiektu. Placówka zapewnia 30 miejsc, dla seniorów nieaktywnych zawodowo, w wieku 60+. Gmina otrzymała na uruchomienie Klubu 145.000 zł ze środków z rezerwy celowej budżetu państwa. Wykonano remont i przebudowę pomieszczeń oraz zakup wyposażenia Klubu.

Oferta Klubu obejmuje m.in.:

usługi socjalne – pomoc w trudnych sytuacjach społecznych i zdrowotnych;
zajęcia edukacyjne, plastyczne, muzyczne, wycieczki;
usługi kulturalno – oświatowe, np. udział w wydarzeniach kulturalnych, współpraca z innymi instytucjami;
zajęcia sportowo – rekreacyjne;
aktywność ruchowa i kinezyterapia;
terapia zajęciowa;
zajęcia muzyczne;
wolontariat międzypokoleniowy.

Senior + w Lubuskiem

W ramach Programu Wieloletniego Senior+ Samorządy województwa lubuskiego pozyskały dofinansowanie na utworzenie 19 placówek oferujących 553 miejsca:

9 Dziennych Domów „Senior+" (263 miejsca);
10 Klubów „Senior+" (290 miejsc).

W 2019 roku planowane jest utworzenie kolejnych 10 ośrodków (9 Klubów „Senior+" oraz 1 Dom „Senior+") w ramach Modułu I, które będą oferowały 205 dodatkowych miejsc.

źródło: lubuskie.uw.gov.pl

 

Poważny wypadek na DK 22 pomiędzy Różankami a Zdroiskiem. Seat potrącił motocyklistę [FOTO]

 Dziś około godz.15:20 doszło do wypadku na drodze krajowej 22 pomiędzy Różankami a Zdroiskiem. W wypadku brał udział motocyklista oraz samochód osobowy, poszkodowany został motocyklista. 

Czytaj więcej...

 

Share

REKLAMA

REKLAMA