Nowe wozy dla strażaków ochotników! Nowy sprzęt dla OSP Dobiegniew...

18 lubuskich jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej wzbogaci się o nowy sprzęt. Jest to możliwe dzięki dofinansowaniu z RPO Lubuskie 2020 o łącznej wartości 11,6 mln zł.

- To niesłychanie ważny projekt w zakresie bezpieczeństwa i wsparcia krajowego systemu ratownictwa przeciwpożarowego. I jest to kolejny projekt w tej edycji RPO. W regionie od lat stawimy na bezpieczeństwo, dlatego partnerstwo gmin jest niesłychanie ważne – mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak podczas uroczystego podpisania umowy.

OSP Mościce, OSP Połęcko, OSP Bytnica, OSP Siedlisko, OSP Trzciel, OSP Bledzew, OSP Białków, OSP Dobiegniew, OSP Słońsk, OSP Rogoziniec, OSP Stare Strącze, OSP Czerwieńsk, OSP Pomorsko, OSP Małomice, OSP Konin Żagański, OSP Trzebiel, OSP Jasień i OSP Lipinki Łużyckie – to do tych jednostek trafi sprzęt do prowadzenia akcji ratowniczych i usuwania skutków katastrof, zakupiony w ramach wsparcia RPO L2020.

Łączna wartość projektu to 14,6 mln zł, z czego 11,2 mln zł to unijne dofinansowanie. To jednak nie pierwszy tego typu projekt OSP, który otrzymał wsparcie. – Wcześniej, w ramach LRPO, który osobiście nadzorowałam wspólnie z INTERREGIEM zakupiliśmy 35 pojazdów – podkreślała marszałek Polak. - W ciągu 15 lat obecności Polski w UE jednym z największych beneficjentów są właśnie strażacy – zarówno ochotnicy, jak i zawodowi – dodała

źródło: lubuskie.pl

 

Kłusownicy zatrzymani na jez.Mierzęcin (gm.Dobiegniew)

W czwartek 18 kwietnia na jeziorze Mierzęcin zatrzymano kłusowników. 

Czytaj więcej...

Share

REKLAMA

REKLAMA