Brutalny napad w Dobiegniewie. Napastnicy bili deskami.... [VIDEO]

Policjanci ze Strzelec Krajeńskich we współpracy z prokuraturą prowadzą sprawę dotyczącą brutalnego napadu do jakiego doszło w Dobiegniewie w jednym z lokali mieszkalnych. W jego wyniku poszkodowanych zostało czterech mężczyzn.

Szybka i sprawna akcja policjantów pozwoliła już kilka godzin później na pierwsze zatrzymania osób odpowiedzialnych za to zdarzenie. Pięć osób usłyszało zarzuty, wobec trójki sąd zastosował tymczasowy areszt.

Do zdarzenia doszło w nocy z 18 / 19 kwietnia w Dobiegniewie. To tutaj do jednego z lokali mieszkalnych weszła grupa mężczyzn, wywarzając siłą drzwi. Wewnątrz spało kilku innych mężczyzn. Napastnicy uzbrojeni m.in. w deski z ogrodzenia, używając przemocy wobec pokrzywdzonych ukradli portfel z dokumentami i pieniędzmi w kwocie około 2 tys. złotych, a następnie uciekli. Pokrzywdzeni poinformowali o całym zdarzeniu służby. Na szczęście obrażenia jakich doznali nie zagrażały ich zdrowiu i życiu. Na miejscu pracowali policjanci, którzy wykonali wiele czynności procesowych i poza procesowych - oględziny miejsca zdarzenia, przesłuchania świadków, rozpytania osób mogących mieć wiedze o tym zdarzeniu. Na efekty długo nie trzeba było czekać. Zaledwie kilka godzin po zdarzeniu, które śledczy zakwalifikowali jako rozbój, możliwe były pierwsze zatrzymania w tej sprawie.

W sumie policjanci zatrzymali pięciu mężczyzn w wieku od 23 do 30 lat. Wszyscy usłyszeli zarzut rozboju i uszkodzenia mienia. Wobec trójki podejrzanych sąd zastosował tymczasowy areszt. Za rozbój grozi nawet 12 lat pozbawienia wolności. W sprawie możliwe są kolejne zatrzymania.

Video

źródło: KPP Strzelce Kraj.

Policjanci poszukują zaginionego obywatela Hiszpanii. Wyszedł z domu w miejscowości Ogardy...

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich prowadzą poszukiwania 30-letniego obywatela Hiszpanii.

Czytaj więcej...

 

Share

REKLAMA

REKLAMA