KPP Strzelce: Pijana matka wiozła małe dziecko. W terenie zabudowanym jechała 110 km/h

Kompletnym brakiem wyobraźni wykazała się młoda kobieta, która mając w organizmie 1,5 promila alkoholu, wiozła małe dziecko. Kobieta jechała w obszarze zabudowanym 110 km/h.

Nieodpowiedzialna matka straciła prawo jazdy, teraz będzie odpowiadać przed sądem. A to nie jedyny przykład bezmyślności. Policjanci zatrzymali także kompletnie pijanego motocyklistę.

Słuszność przeprowadzania kontroli potwierdzają sytuacje, które miały miejsce na terenie powiatu strzelecko-drezdeneckiego. Na ulicy Sportowej w Strzelcach Krajeńskich policjanci z drogówki zatrzymali osobową skodę, za kierownicą której siedziała młoda kobieta. Policyjne urządzenie do pomiaru prędkości wskazało, że auto pędziło z prędkością 110 km/h w terenie zabudowanym. W samochodzie podróżował 3-letni chłopczyk, który nie był przewożony w foteliku. To jednak nie koniec nieodpowiedzialnych zachowań ze strony kobiety. Badanie alkomatem wykazało, że 24-latka ma w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy, a dziecko przekazali rodzinie. Nieodpowiedzialna matka za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Policjanci z drogówki zatrzymali także pijanego 44-letniego motocyklistę. Mężczyzna jechał jednośladem w Strzelcach Klasztornych i miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Dalej już nie pojechał. Za jazdę w stanie nietrzeźwości będzie odpowiadał przed sądem.
W jednym i drugim przypadku mogło dojść do tragedii. Na szczęście w porę interweniowali policjanci. Przypominamy o konsekwencjach związanych z jazdą po alkoholu oraz o tym, że policyjnej kontroli trzeba się spodziewać w każdym miejscu i o każdej porze.

źródło: KPP Strzelce Kraj.

Przybywa kamer na ulicach Strzelec Kraj. W mieście jest już ich 20...

Miasto zamontowało kolejne kamery, które mają pomóc w utrzymaniu porządku. Monitorować będą jezioro Górne i dodatkowo ul.Strzelecką. 

Czytaj więcej...

 

Share

REKLAMA

REKLAMA