Dzielnicowy zatrzymał dwóch poszukiwanych. W aucie policjanci zabezpieczyli amfetaminę, a kierowca...

Dzięki profesjonalnej pracy dzielnicowego – mł. asp. Kamil Grudzień – zatrzymał dwóch poszukiwanych. W aucie, którym podróżowali mężczyźni policjanci zabezpieczyli amfetaminę, a kierowca posiadał zakaz kierowania pojazdami.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (3 czerwca). To wtedy policjanci zatrzymali dwóch poszukiwanych mężczyzn. Było to możliwe dzięki dzielnicowemu – mł. asp.  Kamil Grudzień, który odpowiada za bezpieczeństwo w swoim rejonie. W pewnym momencie zauważył wraz ze swoim kolegą z patrolu osobowego mercedesa. Z informacji, które posiadał wynikało, że autem może poruszać się poszukiwany. Auto zatrzymano do kontroli drogowej. Wewnątrz znajdowało się dwóch mężczyzn wieku 40 i 31 lat. Obaj byli poszukiwani. Okazało się również, że kierowca ma zakaz prowadzenia pojazdów, a w samochodzie przewozili amfetaminę. Dzięki pracy dzielnicowego, którego wsparli funkcjonariusze z patrolówki i kryminalni, poszukiwani mężczyźni znaleźli się w rękach Policji. Teraz odpowiedzą za wcześniejsze przestępstwa oraz za posiadanie narkotyków i jazdę mimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów.

Praca dzielnicowego, to przede wszystkim bliski kontakt z mieszkańcami. Spotkania ze społeczeństwem, realizacja programów profilaktycznych, czy wreszcie pomoc w rozwiązywaniu skomplikowanych i tych pozornie drobniejszych problemów. Jednak zawsze na dzielnicowego można liczyć.

 

Źródło: KPP Strzelce Kraj.

Share

REKLAMA

REKLAMA