Nowoczesna i funkcjonalna remiza dla OSP Drezdenko

Nowy budynek został sfinansowany ze środków Urzędu Miasta w Drezdenku. W jego skład wchodzą dyżurka, wieża do suszenia węży, biuro, magazyny, warsztaty, siłownia, pokój socjalny oraz garaż.

Podczas budowy zaplanowano również stworzenie dwóch mieszkań dla pogorzelców. Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak wziął udział w uroczystym przekazaniu remizy strażackiej dla OSP Drezdenko oraz sztandaru dla OSP Rąpin.

Druhny i druhowie z Drezdenka otrzymali nowoczesną i funkcjonalną jednostkę. Zmiana była konieczna ponieważ poprzednia remiza nie spełniała norm przeciwpożarowych oraz znajdowała się w samym centrum miasta. Strażacy podkreślają, że są usatysfakcjonowani nowym miejscem pracy. Nowoczesny obiekt nie tylko pozwoli im przygotowywać się akcji ratunkowych, ale spełni również rolę centrum szkoleniowego w którym będą odbywać się ćwiczenia i szkolenia.

Podczas uroczystości przedstawiciel społecznego komitetu fundacji sztandaru dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Rąpinie przekazał ufundowany sztandar druhnom i druhom z Rąpina. Poświęcono również nową remizę oraz wręczono odznaczenia strażakom z Ochotniczych Straży Pożarnych.

 

źródło: lubuskie.uw.gov.pl

Share

REKLAMA

REKLAMA