Kobieta była nieprzytomna, pilnie potrzebowała pomocy. Pomogli policjanci z KPP w Strzelcach Kraj.

Policyjna służba bywa nieprzewidywalna. Każdego dnia mundurowi w różnych okolicznościach pomagają w trudnych i czasami nietypowych sytuacjach. Tak było na drodze w miejscowości Niegosław.

Służbę pełnili st. sierż. Michał Bukowski i st. sierż. Daria Borysowska z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich. Kilka minut po godzinie 20 mundurowi zauważyli jadącego tuż za nimi osobowego forda. Kierowca tego auta sygnalizował światłami, że potrzebuje interwencji mundurowych.

Tuż przy radiowozie zatrzymał się osobowy ford, w którym podróżowały cztery osoby. Za kierownicą siedział mężczyzna, który wiózł trzy kobiety. Jedna z nich była nieprzytomna i podtrzymywana była przez pasażerkę siedzącą obok. Jak się okazało kierowca forda i jego pasażerowie jechali do najbliższego szpitala. Wszyscy byli spoza województwa lubuskiego i obawiali się, czy zdążą na czas. Kiedy na swojej drodze zauważyli policyjny radiowóz poprosili o pomoc policjantów. Ci włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, co pozwoliło sprawnie i bezpiecznie doprowadzić kierowcę forda oraz potrzebująca pomocy 41-letnia kobietą do szpitala w Drezdenku. Policyjny pilotaż w znaczący sposób skrócił czas, w którym nieprzytomna osoba trafiła pod fachową opiekę medyczną.

źródło: 
KPP w Strzelcach Kraj.

Share

REKLAMA

REKLAMA