Wandalizm w powiecie strzelecko-drezdenkim. Niszczą przystanki, ławki i pomniki...

Wandalizm, dobro wspólne...czyli niczyje? Przestrzeń publiczna w ostatnim czasie często niszczona jest przez wandali. Takich przypadków w powicie strzelecko-drezdeneckim jest wiele. 

Ostatnio zniszczono przystanek w Bronowicach (gm.Strzelce Kraj). Wandale przypalili ławkę, popisali ściany, porozrzucali śmieci. Podobnie było z barierkami nad jeziorem w Strzelcach Kraj, czy ławkami. W Drezdenku wandal zniszczył jeden z pomników w Parku Kultur Świata.  Całe szczęście został złapany i zadeklarował pokrycie wszystkich kosztów związanych z usunięciem napisu. 

 

Podobne problemy mają włodarze w Starym Kurowie, gdzie wandale rozrabiają na placu przy orliku. Dlaczego niszczymy dobro wspólne? Czy nie lepiej jest widzieć porządek wokół nas. Wandalizmu jeszcze nikomu zlikwidować się nie udało. Można i trzeba z nim walczyć - sprawca musi naprawić to co zniszczył - najlepiej samemu. Taką karę ostatnio wykonywali młodzi mieszkańcy Strzelec Kraj - więcej tutaj . Mamy nadzieję, że taka kara i przestroga pomoże. 

 

Nastolatkowie, którzy w kwietniu narozrabiali - wczoraj sprzątali

Nastolatkowie, którzy w kwietniu tego roku dokonywali aktów wandalizmu w okolicach murów wczoraj sprzątali teren przy strzeleckich murach.

Czytaj więcej...

 

 

Share

REKLAMA

REKLAMA