115 KM/H w miejscowości Zwierzyn. 42-latek stracił prawo jazdy na trzy miesiące - | ZOBACZ VIDEO |

Dzięki zgłoszeniu naniesionemu na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego strzeleckiej komendy zatrzymali prawo jazdy kierowcy, który przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym. 42-latek jechał 115 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do „pięćdziesiątki".

Do przekroczenia prędkości doszło w miejscowości Zwierzyn na ul. Kościelnej. We wtorek (3 września) około godziny 19, już jeden z pierwszych pomiarów prędkości potwierdził zgłoszenie. Kierowca osobowego opla jechał 115 km/h w miejscu, gdzie powinien jechać z prędkością maksymalnie 50 km/h. Policjanci za nieodpowiedzialne zachowanie na drodze zatrzymali 42-latkowi prawo jazdy na trzy miesiące i ukarali go mandatem.

Zgłoszenie o przekraczaniu prędkości zostało dodane przez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, i to kolejne potwierdzenie, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa sprawdza się jako narzędzie, dzięki któremu mieszkańcy mają większy wpływ na bezpieczeństwo, a policjanci są w stanie jeszcze skuteczniej reagować na zagrożenia.

Pamiętajmy jednak, że w przypadku zagrożenia życia i zdrowia lub potrzeby pilnej interwencji Policji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępuje numeru alarmowego w takim przypadku należy dzwonić na numer alarmowy.

 

Źródło: T.Bartos | Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Kraj.

 

Utrudnienia w Strzelcach Kraj. Kolejne przekładanie kostki potrwa do połowy października...

Skończyło się lato, ruch na drogach coraz większy, więc pora na kolejny etap corocznego przekładania kostki brukowej. Prace mogą potrwać nawet do 10 października.

Czytaj więcej...

Share

REKLAMA

REKLAMA