OSP Lipie Góry z wozem ratowniczo-gaśniczym

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak uczestniczył w przekazaniu używanego dotąd w Państwowej Straży Pożarnej wozu ratowniczo-gaśniczego dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. OSP Lipie Góry to jednostka spoza Krajowego Systemu Ratownictwa Gaśniczego, ale jest przewidzianych do włączenia w ten system. Po otrzymaniu pojazdu spełni jego wymogi.

- Ten samochód będzie wielkim wsparciem i pomoże wzmocnić bezpieczeństwo w Gminie Strzelce Krajeńskie i w całym powiecie. Cieszę się, że środki rządowe, które trafiają do Ochotniczych Straży Pożarnych wzmacniają kolejne jednostki na terenie naszego województwa. Niech ten samochód przyczynia się do wparcia bezpieczeństwa mieszkańców - mówił wojewoda podczas uroczystości.

Średni samochód ratowniczo-gaśniczy był dotychczas pojazdem pierwszo-wyjazdowym w jednostce PSP. Posiada zbiornik wody na 2000 litrów, i 200 litrowy zbiornik na środek pianotwórczy z autopompą dwuzakresową umożliwiającą korzystanie z szybkiego natarcia. Pojazd umożliwia również przewożenie standardowego sprzętu pożarniczego.

Jednostka OSP Lipie Górne w 2016 r. otrzymała nowy sprzęt, który zakupiono w ramach dotacji z MSWiA. Dotacja wyniosła ponad 91 tys. zł i przeznaczono ją na zakup m.in.: aparatów powietrznych, hełmów strażackich z latarką, sygnalizatora bezruchu, specjalnych ubrań.

FOTO:

źródło: lubuskie.uw.gov.pl

 

Pożar budynku w Zwierzynie [FOTO, VIDEO]

Dziś w nocy w Zwierzynie spłonął doszczętnie budynek, którym kiedyś mieściła się dyskoteka.

Czytaj więcej...

Share

REKLAMA

REKLAMA