Zaginięcie 75-latki w lesie niedaleko Dobiegniewa - znalazł ją grzybiarz

Sprzyjające warunki sprawiły, że w lubuskich lasach panuje istny wysyp grzybów. Dlatego wiele osób wybiera się na grzybobranie. Część wybiera miejsca sprawdzone, dobrze znane, natomiast inni wybierają miejsca, w których jeszcze nie byli.

W czasie ostatnich kilku dni policjanci ze strzeleckiej komendy odebrali kilka zgłoszeń dotyczących zaginięć. Większość z nich dotyczyła osób, które wybrały się do lasu na grzyby.

Najgroźniej wyglądała sytuacja związana z zaginięciem 75-latki w lesie niedaleko Dobiegniewa. Kobieta wybrała się z mężem na grzyby, jednak kiedy małżeństwo się rozdzieliło, mąż stracił kobietę z pola widzenia. Sytuacja była poważna ponieważ kobieta miała problemy z pamięcią. Powiadomione o sytuacji służby rozpoczęły poszukiwania. Po kilkudziesięciu minutach 75-latkę przywiózł do komendy inny grzybiarz, który napotkał kobietę w lesie. Dzięki jego wzorowej postawie kobieta cała i zdrowa została przekazane rodzinie

Policjanci w związku z trwającym sezonem grzybowym przypominają o zachowaniu uwagi wchodząc do lasu. Jak istotna jest to sprawa pokazują sytuacje z ostatnich dni, kiedy policjanci ze Strzelec Krajeńskich, Drezdenka i Dobiegniewa otrzymali kilka zgłoszeń związane z osobami potrzebującymi pomocy. Szczególnie uważać powinny osoby starsze i schorowane, a także te, które wybierają się na grzyby nie znając dobrze lasu.

/ źródło: KPP Strzelce Kraj, T.Bartos

 

Dobiegniew: 31-latek usiadł na torach i czekał na zbliżający się pociąg.

Dzięki szybkiej i co najważniejsze skutecznej interwencji policjantów ze Strzelec Krajeńskich udało się zapobiec tragedii. Sprawa dotyczy młodego mężczyzny, który chciał popełnić samobójstwo. 31-latek usiadł na torach i czekał na zbliżający się pociąg.

Czytaj więcej...

Share

REKLAMA

REKLAMA