Wojewoda wręczył kolejne dofinansowania dla Powiatu Strzelecko-Drezdeneckiego

Wojewoda wręczył w Strzelcach Krajeńskich dwa dofinansowania. Inwestycje, które zostaną zrealizowane z rządowym wsparciem to remont mostu w Górkach Noteckich oraz budowa boiska wielofunkcyjnego przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Janusza Korczaka.

 

- To szkoła nastawiona na sport. Jej uczniowie uczestniczą w olimpiadach specjalnych, wyjeżdżają na zawody organizowane w całej Polsce, zdobyli już setki medali. Od lat starają się by mieć wielofunkcyjne boisko, które pozwoli trenować oraz rozgrywać zawody jednak bez rezultatu. Cieszę się, że dziś wręczamy ten czek, ponieważ miejsca jak ta szkoła zasługują na realizację inwestycji – powiedział wojewoda o uroczystości. Dofinansowanie przyznane dla SOSW pochodzi z Programu Sportowa Polska, który skupia się na rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej.

W trakcie uroczystości Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak przekazał Staroście Strzelecko-Drezdeneckiemu Bogusławowi Kierusowi czek na remont mostu wraz z dojazdami w ciągu drogi powiatowej nr 1365F w Górkach Noteckich. Dofinansowanie dla inwestycji pochodzi ze środków rezerwy celowej na przeciwdziałanie i usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

 źródło: lubuskie.uw.gov.pl

Sezon na potrącenia - Niebezpieczna jesień dla pieszych....[VIDEO]

Jesień już w tym roku dała o sobie znać. Niekorzystne warunki na drodze przełożyły się już na kilka tragedii. Do takiej mogło także dojść także w Żaganiu, gdzie na przejściu dla pieszych potrącony został 35-latek.

Czytaj więcej...

Share

REKLAMA

REKLAMA