Szaleńcza ucieczka kierowcy bez uprawnień i skuteczny pościg policjantów w Dobiegniewie [VIDEO]

Policjanci ze Strzelec Krajeńskich wchodzący w skład lubuskiej grupy SPEED zatrzymali kierowcę, który nie zatrzymując się do kontroli próbował uniknąć odpowiedzialności. Mężczyzna nie reagował na sygnały policjantów,

jadąc po ulicy i po chodniku z dużą prędkością stwarzał ogromne zagrożenie.

19-letni mieszkaniec powiatu choszczeńskiego próbował uciekać przed policjantami. Cała sytuacja miała miejsce w Dobiegniewie. Mundurowi zauważyli kierowcę w osobowym oplu, który nie korzystał z pasów bezpieczeństwa. Kiedy mundurowi dali sygnały do zatrzymania, kierowca przyspieszył i zaczął uciekać.

Pomimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierowca opla kontynuował jazdę, powodując ogromne zagrożenie w ruchu drogowym. Jadąc w kierunku województwa zachodniopomorskiego, kilkukrotnie wykonywał niebezpieczne manewry, jechał chodnikiem i znacznie przekraczał prędkość. Pędził nawet 150 km/h, zjeżdżał na lewy pas drogi. Uciekając przed policjantami kierowca opla powodował ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego, ale również dla siebie. Próbował także zepchnąć radiowóz. Wtedy jednak wypadł z drogi i zatrzymał się na poboczu. Kierowca jak i pasażer opla nie wykonywali poleceń policjantów i zatrzasnęli drzwi w samochodzie. Dopiero po kilkukrotnym wezwaniu mężczyźni otworzyli drzwi.

Okazało się, że obaj mężczyźni w wieku 19 lat są mieszkańcami województwa zachodniopomorskiego. Kierowca został zatrzymany i przewieziony do strzeleckiej komendy, gdzie usłyszał zarzut związany z niezatrzymaniem się do kontroli. Zaledwie dwa dni wcześniej został zatrzymany za to samo przestępstwo. 19-latek odpowie również za szereg wykroczeń, które popełnił m. in. jazdę bez uprawnień oraz pojazdem niedopuszczonym do ruchu i bez ubezpieczenia OC.

 

źródło: KPP w Strzelcach Kraj. | T. Bartos

 

Ferma norek w Bronowicach ma zostać zamknięta. Zamiast tego będą krowy?

Z informacji jakie przekazał Burmistrz Mateusz Feder na IX Sesji Rady Miejskiej w Strzelcach Kraj. wynika, że dotychczasowy właściciel fermy norek w Bronowicach chce zmienić rodzaj działalności. Zamiast norek chce prowadzić hodowlę krów mięsnych.

Czytaj więcej...

Share

REKLAMA

REKLAMA