Tragedia była o krok - 84-letni kierujący polonezem potrącił kobietę [VIDEO]

Nie tylko widoczność pieszego, ale także skupienie oraz stan psychofizyczny kierującego mają ogromny wpływ na to, czy dojdzie do zdarzenia drogowego czy nie.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w Świebodzinie, gdzie 84-letni kierujący polonezem potrącił kobietę przechodzącą przez przejście dla pieszych. Na szczęście nic jej się nie stało. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Publikujemy nagranie ku przestrodze.

Podczas zdarzeń drogowych z udziałem pieszych to właśnie oni narażeni są na największe obrażenia. W trakcie zderzenia nie chroni ich zabudowa i elementy pojazdu. Nie mają również urządzeń ochronnych w postaci poduszek powietrznych, pasów czy kasków. W okresie jesienno- zimowym, kiedy widoczność jest znacznie ograniczona z powodu częstego zachmurzenia i szybko zapadającego zmierzchu, prowadzone są działania promujące noszenie elementów odblaskowych. Jednakże odpowiedzialność za niedopuszczenie do zdarzeń to nie tylko kwestia widoczności osoby pieszej czy też sposobu i miejsca w którym wchodzą na jezdnię. Równie istotne jest zachowanie kierujących. W okresie ograniczonej widoczności i wydłużonej drogi hamowania, należy zachować szczególną ostrożność. Skupienie na jeździe wymaga również obserwacji otoczenia, a w szczególności w rejonie przejść dla pieszych. Niestety rozproszenie czy też nasze słabsze warunki psychofizyczne w danym dniu również mogą mieć wpływ na zaistnienie zdarzenia.

W poniedziałek (4 października) na jednym z przejść dla pieszych doszło do zdarzenia drogowego. Szczęśliwie, w zdarzeniu nikt nie ucierpiał, jednakże pokazuje ono jak nie wiele potrzeba aby do takich sytuacji doszło. Doskonale widoczna piesza, niosąca rzucający się w oczy czerwony parasol, w dobrych warunkach atmosferycznych będąc już w połowie przejścia została potrącona przez samochód. Prowadzący pojazd mężczyzna po prostu wjechał w idącą kobietę jakby nie było jej na przejściu. Pojazd prowadzony był przez 84-latka. W trakcie wykonywanych czynności policjanci postanowili odstąpić od ukarania mężczyzny mandatem karnym. Kierującemu zostały zatrzymane prawo jazdy i skierowano wobec niego wniosek o ukaranie do sądu.

 

źródło: lubuska.policja.gov.pl

 

Wypadek w Starym Kurowie - jedno z aut wywróciło się na bok... [FOTO]

Dziś około godziny 12:00 doszło do wypadku w Starym Kurowie na skrzyżowaniu ul. Pocztowej i Sportowej. 

Czytaj więcej...

Share

REKLAMA

REKLAMA