Policjanci eliminują pijanych kierowców. Kierowca Opla w Starym Kurowie miał ponad półtora promila alkoholu....

W czasie minionego weekendu przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich zatrzymano trzech kierowców, którzy nie powinni siadać za kierownicą.

W kilku przypadkach możemy mówić o rażącym złamaniu przepisów. W dwóch przypadkach policjanci przerwali niebezpieczna jazdę kierujących, którzy byli kompletnie pijani.

Pierwszy z nich, to kierowca opla astry został zatrzymany w Starym Kurowie w sobotę 18 stycznia br. Miał ponad półtora promila alkoholu i zakaz prowadzenia pojazdów.

Kolejny kompletnie pijany kierowca został zatrzymany do kontroli dzień później w Goszczanowie. Kierujący osobowym volkswagenem miał dwa promile alkoholu i również zakaz prowadzenia pojazdów.

Z kolei w nocy z niedzieli na poniedziałek 19/20 stycznia br. policjanci z Drezdenka zatrzymali kierowcę fiata punto, który kierował znajdując się pod działaniem środków odurzających. Kierowca odpowie również za posiadanie narkotyków, które przewoził w samochodzie.

Pamiętajcie! 

Wsiadając za kierownicę na-leży mieć świadomość odpowiedzialności za swoje bezpieczeństwo i bezpieczeństwo pozostałych uczestników ruchu drogowego. Dlatego policjanci apelują o przysłowiowe zdjęcie nogi z gazu i o rozsądek na drodze. Jak istotne są to elementy świadczą statystyki: w pierwszych 18 dniach 2020 roku w powiecie strzelecko-drezdeneckim śmierć poniosły już trzy osoby.

 

źródło: KPP Strzelce Kraj.

Share

REKLAMA

REKLAMA