KPP Strzelce Kraj.: Pościg za kierowcą, który nie zatrzymywał się do kontroli...[VIDEO]

Policjanci ze Strzelec Krajeńskich zatrzymali kierowcę, który nie zatrzymywał się do kontroli, próbował uniknąć odpowiedzialności. Mężczyzna nie reagował na sygnały policjantów, jadąc z dużą prędkością stwarzał ogromne zagrożenie.

Dzięki profesjonalizmowi i wielkiemu opanowaniu mundurowych 32-latek został zatrzymany. Okazało się, że posiada zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz był poszukiwany do odbycia kary sześciu miesięcy pozbawienia wolności. Odpowie również za przestępstwo, jakim jest niezatrzymanie się do kontroli drogowej.

Zatrzymany został 32-letni mieszkaniec powiatu, który próbował uciekać przed policjantami. Cała sytuacja miała miejsce w miejscowości Górki Noteckie. W czwartek /6 lutego br./ około godziny 10 mundurowi zauważyli kierowcę w osobowym volkswagenie, który od razu wzbudził ich podejrzenie. Kiedy funkcjonariusze dali sygnały do zatrzymania, kierowca przyspieszył i zaczął uciekać. Pomimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierowca passata kontynuował jazdę, powodując ogromne zagrożenie w ruchu drogowym. Jadąc z dużą prędkością, kilkukrotnie wykonywał niebezpieczne manewry. Uciekając przed policjantami powodował ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego, ale również dla siebie. Kiedy zorientował się, że nie jest w stanie uciec przed policjantami zatrzymał samochód. Wtedy mundurowi błyskawicznie go obezwładnili i osadzili w radiowozie.

Okazało się, że kierowca, to 32-latek poszukiwany do odbycia sześciu miesięcy kary za wcześniejsze przestępstwa drogowe. Dodatkowo posiada sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Teraz odpowie również za kolejne przestępstwo związane z ucieczką przed policjantami i faktem, że nie zatrzymywał się do kontroli pomimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych wydawanych przez policjantów. Za to przestępstwo grozi mu nawet 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna jeszcze tego samego dnia trafił do Zakładu Karnego, gdzie będzie odbywał karę za wcześniejsze przestępstwa.

Video: [ZOBACZ]

 

 

źródło: KPP Strzelce Kraj.

Share

REKLAMA

REKLAMA