Bezpieczna droga krajowa nr.22 - policjanci przeprowadzili duże działania [VIDEO]

Funkcjonariusze prowadzili kolejne działania na drodze K22, na której w tym roku doszło do kilku tragicznych zdarzeń drogowych.

Lubuscy policjanci przeprowadzili duże działania na drodze krajowej nr 22. W 2019 roku doszło na niej do 34 wypadków, w których zginęło 7 osób, a 33 zostały ranne. W 2020 roku doszło do 4 wypadków – 2 osoby zginęły, a 3 zostały ranne. Dlatego na całej trasie DK22 można spotkać policjantów, również w nieoznakowanych radiowozach. Funkcjonariusze sprawdzają prędkość z jaka poruszają się kierowcy. Już kilka minut służby potwierdziło, że obecność policjantów na tej drodze jest niezbędna. Kierowcy nie dość że jeżdżą zbyt szybko, to zdarzają się również przypadki wyprzedzania w miejscu niedozwolonym. Policjanci sprawdzają także stan techniczny pojazdu, trzeźwość kierowcy czy korzystanie z pasów bezpieczeństwa.

Takie działania są przez Lubuską Policję cyklicznie powtarzane. Zmasowane kontrole są niezbędne, bo na drogach wciąż giną ludzie. Już sama obecność funkcjonariuszy powoduje, że zwalniają. Ci którzy nie stosują się do obowiązujących przepisów, muszą być gotowi na spotkanie z policjantami. Za niebezpieczne zachowania taryfy ulgowej nie ma. Ponieważ mandat bywa karą niewspółmierną za popełnione wykroczenia, policjanci kierują sprawy do sądu. Kierowcom grozi nie tylko wysoka grzywna, ale także utrata prawa jazdy. Warto o tym pomyśleć przed uruchomieniem silnika.

VIDEO [ZOBACZ]

 

źródło: Zespół Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp

Share

REKLAMA

REKLAMA