Próba samobójcza w jednym z mieszkań w Dobiegniewie. Policjanci odnaleźli desperata i przekazali służbom medycznym.

Dzięki szybkiej i skutecznej interwencji policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich udało się odnaleźć młodego mężczyznę, który groził że popełni samobójstwo.

Sytuacja była bardzo poważna, ponieważ po nieudanej próbie samobójczej wybiegł on z domu w nieznanym kierunku. Z informacji przekazanej przez matkę wynikało, że ryzyko kolejnej próby samobójczej było bardzo wysokie. Na szczęście policjanci szybko go odnaleźli i przekazali pod dalszą opiekę służbom medycznym.

W piątek (6 marca) dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich odebrał zgłoszenie dotyczące młodego mężczyzny, który próbował popełnić samobójstwo w jednym z mieszkań w Dobiegniewie. Interwencję zgłaszała matka desperata, która była bardzo roztrzęsiona i zaniepokojona o życie syna. Z informacji przekazanych przez kobietę wynikało, że mężczyzna może próbować ponownie popełnić samobójstwo. Dlatego w tej sytuacji nie było czasu i miejsca na jakikolwiek błąd, czy zwłokę.

Szef strzeleckich policjantów insp. Tomasz Zgirski ogłosił alarm dla jednostki, aby w poszukiwania zaangażować jak największą liczbę policjantów. Dyżurny skierował do poszukiwań wszystkie patrole, które miał w dyspozycji, od funkcjonariuszy służb prewencji, przez kryminalnych, po ruch drogowy. Policjanci sprawdzali każde miejsce w Dobiegniewie i okolicach, w których mężczyzna mógł przebywać. Funkcjonariusze wytypowali punkty, w których skupili największą uwagę w czasie poszukiwań.

Około godziny 23 w jednym z opuszczonych budynków przy torach kolejowych policjanci z drogówki odleźli mężczyznę siedzącego na ziemi. Kontakt z nim był utrudniony, jednak na szczęście nie posiadał widocznych obrażeń ciała. Został przekazany służbom medycznym i w asyście policjantów trafił do szpitala. Warto wspomnieć, że desperata odnaleźli funkcjonariusze ruchu drogowego, którzy w przeszłości pracowali jako dzielnicowi Posterunku Policji w Dobiegniewie.

Doświadczenie oraz wiedza o rejonie w jakim trwały poszukiwania miały decydujące znaczenie w szczęśliwym odnalezieniu mężczyzny.

źródło: KPP Strzelce Kraj.

 

 

Wypadek na DK22 w okolicach Wełmina. Są utrudnienia w ruchu...

W okolicach Wełmina na drodze krajowej numer 22 doszło do wypadku drogowego. Na miejscu pracują służby.

Czytaj więcej...

 

Tragiczny wypadek w okolicach Dobiegniewa [FOTO]

Przed chwilą otrzymaliśmy informację o tragicznym wypadku do jakiego doszło na trasie Słowin - Starczewo w okolicach Dobiegniewa. 

Czytaj więcej...

 

Pożar samochodu na drodze z Dobiegniewa do Drezdenka

Dziś około godziny 03:00 za Dobiegniewem w kierunku Drezdenka doszło do pożaru samochodu dostawczego.

Czytaj więcej...

 

 

Share

REKLAMA

REKLAMA