Czeka nas podwyżka za wywóz śmieci - wszyscy będziemy segregować i płacić 29 zł

Tak jak w innych gminach, tak i nas czeka duża zmiana w wywozie odpadów. Związek SGO 5 w Starym Kurowie jest już po otwarciu ofert. Firmę Laguna, zastępuje prawdopodobnie firma Komunalnik (umowa czeka na podpis).

Aby pokryć koszty, które zaproponował za usługę nowy wykonawca, stawka od mieszkańca będzie jednolitą opłatą w wysokości 29 zł od osoby - poinformował Urząd Miejski na swoim profilu społecznościowym. Przypomnijmy, że do tej pory płaciliśmy 20 zł za śmieci niesegregowane i 16 zł za segregowane.

Jak płacą w innych Gminach? Różnie - nie tak dawno bo w marcu podwyżka była w Gminie Choszczno, tam mieszkańcy płacą 24 zł od osoby. Natomiast w Barlinku podwyżka wywołała prawdziwą burzę wśród mieszkańców a opłata wynosi 21 zł od osoby. 

Urząd tłumaczy, że podwyżka spowodowana jest przez nowe przepisy funkcjonujące od niedawna w Polsce, które podwyższyły znacznie opłatę środowiskową. Dlatego tona na wysypisku kosztuje Związek nie 180 zł, jak w poprzednim przetargu, a już ponad 400 zł.

Zmiany w systemie gospodarką odpadami zaczną obowiązywać od maja. Aktualnie nie ma potrzeby zmiany deklaracji, chyba, że planujemy korzystać z ulg na kompostownik, która wynosić ma 4 zł. 

Przedsiębiorcy i instytucje podpisują umowy na własną rękę. Tak jak było to przed 2015 rokiem.

Szczegóły w biurze CZG SGO5 - 95 781 95 60

 

źródło: UM Strzelce Kraj.

 

Wszystkie uroczystości pierwszokomunijne odwołane... Nowy termin?

Dziś poznaliśmy Zarządzenie dotyczące organizacji I Komunii Świętej w Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Komunie zostają odwołane.

Czytaj więcej...

Kasjerka o trudnych relacjach w kolejkach do marketów. Młodzi obrażają osoby starsze - „Do mocherowych beretów nic nie dociera..." [Przeczytaj]

Kasjerka pracująca w jednym z strzeleckich marketów zwróciła się do nas z prośbą o opublikowanie jej doświadczeń, jakie obserwuje pracując w markecie w dobie pandemii. 

Czytaj więcej...

Share

REKLAMA

REKLAMA