Przez majowy weekend mundurowi KPP Strzelce Kraj. zatrzymali prawo jazdy sześciu kierowcom...

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego strzeleckiej komendy zatrzymali kolejne uprawnienia za zbyt szybką jazdę w terenie zabudowanym. W sumie przez długi majowy weekend mundurowi zatrzymali prawo jazdy sześciu kierowcom.

W większości przypadków nieodpowiedzialne zachowania na drodze zarejestrowała kamera w nieoznakowanym radiowozie.

Brawura, a w szczególności bagatelizowanie przepisów szczególnie tych związanych z niedostosowaniem prędkości, to główna przyczyna wypadków drogowych. Szczególnie istotne dla bezpieczeństwa jest dostosowanie prędkości w terenie zabudowanym. Ma to związek z faktem, że kierowca jadący przez obszar zabudowany i znacząco przekraczający dopuszczalną prędkość powoduje bezpośrednie zagrożenie dla niechronionych uczestników ruchu drogowego. Skutecznym narzędziem w walce z piratami na drodze jest policyjny vodeorejestrator zamontowany w radiowozie.

Policjanci, tylko w czasie długiego majowego weekendu, zatrzymali prawo jazdy sześciu kierowcom na terenie powiatu strzelecko-drezdeneckiego za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. W każdym z przypadków oprócz trzymiesięcznej przerwy od kierowania, kierowcy zostali ukarani mandatami i punktami karnymi.

źródło: KPP Strzelce Kraj. 

Share

REKLAMA

REKLAMA