#DrogiLokalne w Gminie Strzelce i Dobiegniew z dofinansowaniem z Funduszu Dróg Samorządowych

Lubuscy samorządowcy, z rąk Wojewody Lubuskiego Władysława Dajczaka, odebrali symboliczne bony na realizacje inwestycji w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

Wojewoda Lubuski podpisał w piątek 60 umów, na łączną kwotę 82,6 mln zł, na dofinansowanie inwestycji drogowych w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Przedstawiciele 7 samorządów stawili się w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim, by osobiście odebrać symboliczne bony i podpisać umowy. Była to okazja do pierwszego spotkania po dłuższej przerwie. Pozostałe jednostki samorządu terytorialnego otrzymają podpisane umowy drogą elektroniczną.

W ramach dofinansowania z Funduszu, które obejmuje 50% dofinansowania na całość inwestycji infrastrukturalnych, Powiat Strzelecko-Drezdenecki ma w planach na rok 2020 wybudowanie ok. 6 km. nowych nawierzchni dróg powiatowych. Realizacja tych inwestycji zależna jest od 20% wkładu własnego Gminy Dobiegniew (Z panią Burmistrz został podpisany już list intencyjny na wspólną inwestycję) na odcinek drogi Lubiewko-Osiek i gminy Strzelce Kraj. na przebudowę odcinka drogi Bobrówko-Żabicko.

- Powiat Strzelecko-Drezdenecki – dofinansowanie w wysokości 2.807.700,00 zł na przebudowę drogi powiatowej nr 1376F na odcinku Bobrówko – Żabicko.

Gmina Dobiegniew – dofinansowanie w wysokości 3.232.035,00 zł na budowę/ przebudowę dróg i ulic na Osiedlu Młodych w Dobiegniewie (I etap).

 

źródło: lubuskie.uw.gov.pl

Share

REKLAMA

REKLAMA