Kolejny raz ostrzegamy i przestrzegamy przed oszustami! Mieszkanka powiatu FSD straciła 15 tys.

Policja apeluje by Seniorzy pod żadnym pozorem nie dali się zwieść oszustom, którzy podając się za członka rodziny, grają na emocjach starszych osób i w ten sposób wyłudzają pieniądze. Starsze osoby są grupą która pada często ofiarami kradzieży i wyłudzeń, Policja apeluje o ostrożność i ograniczone zaufanie.

W dniu wczorajszym /13 sierpnia/ policjanci strzeleckiej komendy otrzymali kilkanaście zgłoszeń dotyczących usiłowania wyłudzenia pieniędzy od osób starszych. Oszuści dzwonili do seniorów podając się za członków rodziny lub policjantów i powiadamiali ich o tym, że wnuk, synowa, córka lub inna najbliższa im osoba byli uczestnikami wypadku ze skutkiem śmiertelnym i potrzebują pieniędzy aby uniknąć kary więzienia. Niestety w jednym przypadku mieszkanka powiatu strzelecko-drezdeneckiego uwierzyła oszustom i przekazała pieniądze w kwocie 15 000 zł nieznanemu mężczyźnie.

Oszuści nie śpią i czyhają na możliwość szybkiego zarobku kosztem starszych osób. Pomimo prowadzonych działań profilaktycznych przez Policję wśród seniorów jak i również informacji medialnych wciąż zdarzają się przypadki gdzie osoby w podeszłym wieku przekazują oszczędności życia nieznanym im ludziom.

Apelujemy do wszystkich Państwa aby pomogli nam uchronić osoby starsze i samotne przed utratą swoich oszczędności, aby nie dały się zwieść oszustom. Jeżeli kiedykolwiek ktoś odbierze telefon z podobną informacją niech upewni się czy to jest prawda. Najłatwiej rozłączyć się i poprosić o telefon za chwilę. W tym czasie należy skontaktować się z członkiem rodziny bądź zawiadomić Policję jak zrobiło to wiele osób w dniu wczorajszym.

źródło: E.Kowalczyk | Komenda Powiatowej Policji w Strzelcach Kraj.

Share

REKLAMA

REKLAMA