Wilk niesie zagryzionego psa - mieszkańcy gminy Drezdenko coraz bardziej obawiają się wilków | VIDEO

Otrzymujemy kolejne sygnały od mieszkańców gminy Drezdenko o wilkach, które pojawiają się w pobliżu zabudowań. Tym razem jeden z mieszkańców nagrał wilka, który niósł w pysku zagryzionego psa.

W niedzielę 31.01.2021 r. w Trzebiczu Nowym przeprowadzona została akcja płoszenia wilka. Akcję przeprowadziło miejscowe Koło Łowieckie „Darz Bór". Niestety zdaniem mieszkańców to nic nie dało, a wilka można wciąż zobaczyć w okolicach Trzebicza. Dziś rano na portalu społecznościowym udostępniono film, na którym widać wilka, niosącego w pysku psa.

"Wilk niosący psa zagryzionego na Zedlongu koło Lipna Gmina Drezdenko. Dalej będzie pieprzenie że to nic takiego." - czytamy we wpisie. 

Jak postępować przy spotkaniu z wilkiem?
Jeśli jednak spotkasz w lesie wilka, który podchodzi zbyt blisko (na odległość poniżej 30 m) lub przygląda się zbyt długo i nie czujesz się komfortowo w tej sytuacji, albo też drapieżnik poszczekuje lub warczy na ciebie, podejmij następujące działania:
  • Unieś ręce i machaj nimi w powietrzu. To rozprzestrzeni twój zapach, sprawi, że twoja sylwetka będzie lepiej widoczna.
  • Pokrzykuj głośno ostrym tonem (lub zagwiżdż) w stronę wilka. To pozwoli mu zorientować się, że ma do czynienia z człowiekiem i że nie jest mile widziany.
  • Jeśli zwierzę nie reaguje i zamiast oddalić się, podchodzi bliżej, rzucaj w niego będącymi w zasięgu ręki przedmiotami, najlepiej grudami ziemi.\
  • Wycofaj się spokojnie, możesz przyspieszyć, dopiero gdy masz pewność, że zwierzę jest daleko i nie interesuje się tobą.
  • Jeśli masz taką możliwość, zrób zwierzęciu zdjęcie i zawiadom o zdarzeniu RDOŚ właściwe nadleśnictwo lub Stowarzyszenie dla Natury „Wilk".

W 2018 roku na terenie powiatu strzelecko-drezdeneckiego przebywało około 12-14 watah (gdzie jedna wataha to 6-7 osobników), wiadomo, że na jedną watahę przypada obszar ok. 350 km2. Teren powiatu posiada powierzchnię 1200 km2 z tego wynika, że na terenie powiatu osobników jest trzykrotnie więcej.
 
źródło: nadesłane, fb.com

-   C Z Y T A J    W I Ę C E J   -

 

Rozbudowa dróg krajowych w woj. lubuskim - DK 22 na odcinku Strzelce Kraj. - Dobiegniew na liście

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad otworzyła oferty w przetargu na przygotowanie dokumentacji technicznej dla przebudowy w sumie siedmiu odcinków dróg krajowych, w tym na rozbudowę trasy nr 22 na odcinku Strzelce Krajeńskie do granicy woj. lubuskiego i zachodniopomorskiego.

Czytaj więcej...

 

Za szybko autobusem ulicami Dobiegniewa - kierowca wiózł 20 pasażerów.

Policjanci ze strzeleckiej drogówki zatrzymali do kontroli autobus, którego kierowca jechał przez Dobiegniew 35 kilometrów na godzinę za szybko.

Czytaj więcej...

 
Share