Załamał się lód. Ktoś wpadł do wody. Na miejsce natychmiast ruszyli strażacy... | To tylko ćwiczenia

W tym sezonie zima nas nie ominęła. Jeziora skuł lód, wszystko zasypane jest śniegiem. Pora zimowa oprócz wielu atrakcji dla najmłodszych niesie ze sobą także szereg zagrożeń, między innymi związanych z zamarzniętymi akwenami i ciekami wodnymi.

Strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Strzelcach Krajeńskich przeprowadzili szereg ćwiczeń doskonalących działania ratownictwa wodnego w porze zimowej. Między innymi w dniu 10.02.2021 r. na tafli jeziora Górnego w Strzelcach Krajeńskich ratownicy doskonalili techniki podejmowania z wody poszkodowanych. Ćwiczenia objęły szereg technik ratowniczych w zależności od dostępnego sprzętu oraz liczby poszkodowanych. Zajęcia praktyczne są uzupełnieniem procesu doskonalenia zawodowego prowadzonego w jednostce, albowiem każde zajęcia w praktyce poprzedza przygotowanie teoretyczne, przegląd sprzętu, poznanie jego właściwości i możliwości.

Pomimo ciągłych ćwiczeń i szkoleń najlepiej jest zapobiegać, w związku z czym apelujemy: w każdym przypadku wchodzenie na zamarznięte akweny i cieki wodne jest wysoce niebezpieczne, zwłaszcza kiedy lód przykryty jest przez warstwę śniegu która ukrywa zagrożenia przed naszym wzrokiem.

źródło: KP PSP Strzelce Kraj.

Share

REKLAMA

REKLAMA