Rusza kolejna edycja tygodnia pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem

Rusza kolejna edycja „tygodnia pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem". Osoby potrzebujące pomocy, pod numerami telefonów dyżurnych: 477925227 lub 660-078-017, będą mogły uzyskać wsparcie oraz poradę prawną przedstawicieli policji, prokuratury, sądu, powiatowego centrum pomocy rodzinie oraz ośrodka pomocy społecznej.

Od poniedziałku 22 lutego rusza kolejna edycja „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem", której organizatorem i pomysłodawcą jest Ministerstwo Sprawiedliwości. Jak co roku, również Policja chętnie włącza się w obchody. Oczywiście okres tygodnia jest tutaj tylko symboliczny. Jego zadaniem jest poświęcenie szczególnej uwagi osobom, które w różnych okolicznościach stały się ofiarami przestępstw. Pokrzywdzeni często nie mają świadomości o dostępnych rozwiązaniach prawnych, z których mogliby skorzystać.

Dlatego tak ważnym jest chociażby zapewnienie dostępności specjalistów z dziedziny prawa. Polska Policja przy współpracy z innymi podmiotami, od 22 do 28 lutego br. organizować będzie punkty konsultacyjne, w których każda osoba szukająca porady lub pomocy może skorzystać z wiedzy i doświadczenia nie tylko samych funkcjonariuszy, ale również przedstawicieli sądów, prokuratur i ośrodków pomocy społecznej. Z uwagi na trwającą pandemię, punkty organizowane mogą być w różnych formach – teleporad, spotkań on-line lub tradycyjnych spotkań z zachowaniem obowiązujących zasad sanitarno-epidemiologicznych. Bardzo ważnym aspektem jest fakt, iż pomoc nie kończy się na jednej poradzie.

Osoby pokrzywdzone przestępstwem mają możliwości skorzystania ze wsparcia podmiotów, które świadczą pomoc materialną i niematerialną finansową z Funduszu Sprawiedliwości. Aktualna lista organizacji dostępna jest pod adresem:

http://funduszsprawiedliwosci.gov.pl/znajdz-osrodek-pomocy

Pamiętaj, każda osoba fizyczna, której dobro chronione prawem (m.in. życie, zdrowie, godność, wolność, mienie) zostało bezpośrednio naruszone lub zagrożone przez przestępstwo, jest uznawana według prawa za ofiarę i może żądać respektowania swych praw, które przedstawiamy w załączniku do artykułu.

Dziś (22 lutego br.) w godzinach od 8.00 do 15.00 uruchomiony zostanie telefoniczny punkty konsultacyjny w KPP w Strzelcach Krajeńskich. Osoby potrzebujące pomocy, pod numerem telefonu: 477925227 lub 660-078-017, będą mogły uzyskać wsparcie oraz poradę prawną przedstawicieli Policji, Prokuratury, Sądu, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie oraz Ośrodka Pomocy Społecznej.

źródło: KPP Strzelce Kraj.

 

Zabili i zjedli ofiarę. Szokująca zbrodnia sprzed 18 lat...dziś rusza proces| Szczegóły

Dziś przed Sądem Okręgowym w Szczecinie rozpoczyna się proces, w którym prokuratura postawiła zarzut kanibalizmu. Do makabrycznej zbrodni doszło w okolicach Choszczna, Strzelec Kraj., Dobiegniewa.... 

Czytaj więcej...

 
Share

REKLAMA

REKLAMA