Od kwietnia szpital powiatowy w Drezdenku zwiększy liczbę łóżek tzw. covidowych. Wstrzymano przyjęcia pacjentów do ZOL-u

Alarmująca sytuacja epidemiologiczna w kraju wymusza na nas działania. Pomimo trwającego lockdownu w regionie notujemy nieustanny wzrost licznych nowych, potwierdzonych zakażeń SARS-CoV-2. Niestety statystyki są zatrważające. W szpitalu przebywa 122 pacjentów w różnym wieku, a w ostatni weekend zmarło 7 osób.

Wśród hospitalizowanych niestety nie brakuje osób młodych. Decyzją Wojewody Lubuskiego, ze względu na znaczny wzrost liczby zachorowań na COVID-19, Szpital Powiatowy w Drezdenku zwiększy liczbę łóżek tzw. covidowych z dniem 1 kwietnia 2021r.

Jednocześnie, z tego powodu, wstrzymane zostały, aż do odwołania przyjęcia pacjentów do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego.

Dziś trwa ewakuacja pacjentów ZOL-u, którzy dzięki wsparciu 151 Batalionu Lekkiej Piechoty w Skwierzynie, Komendy Policji Wojewódzkiej w Gorzowie Wlkp.oraz Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wlkp. zostaną bezpiecznie rozwiezieni do domów lub innych ośrodków w województwie. Koordynatorem całego przedsięwzięcia jest ppor. K. Ciupak reprezentujący terytorialsów ze Skwierzyny. Podczas pożegnania z personelem pojawiły się łzy wzruszenia.

Miejmy nadzieję, że sytuacja epidemiologiczna w regionie pozwoli na szybki powrót pacjentów do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Drezdenku.

źródło: Szpital Drezdenko

C Z Y T A J    W I Ę C E J

 

Pożar w mieszkaniu w Strzelcach Kraj. W bloku paliła się kuchenka...

Strażacy gasili kuchnię w bloku przy ul. Aleja Wolności. Pożar wybuchł nad ranem o godz. 5:21 w dniu 25 marca 2021r. Według pierwszych ustaleń ogień pojawił się w kuchni mieszkania na parterze.

Czytaj więcej...

 
Share

REKLAMA

REKLAMA