Niebezpieczny pożar butli z gazem w Strzelcach Krajeńskich | FOTO

Dziś 26.04.2021 r. krótko po godzinie 12:00 doszło do pożaru butli z gazem na ul. Gdańskiej w Strzelcach Krajeńskich.

Do działań natychmiast skierowano całą zmianę służbową z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Strzelcach Kraj. Dwa zastępy strażaków weszły do działań w czwartej minucie od przyjęcia zgłoszenia. W pierwszej kolejności zabezpieczono miejsce działań, droga przed budynkiem w którym doszło do zdarzenia została zamknięta z wykorzystaniem odpowiedniego ustawienia pojazdów pożarniczych. W wyniku rozpoznania kierujący działaniami oficer Państwowej Straży Pożarnej ustalił, że doszło do pożaru strumieniowego butli 11 kg z gazem propan-butan w budynku usługowo-handlowym z częścią mieszkalną. Przed budynkiem znajdowali się mieszkańcy i pracownicy którzy opuścili budynek, dwoje z nich doznało poparzeń. Wewnątrz budynku wciąż znajdowała się płonąca butla z gazem.

Strażacy, postępując zgodnie z przyjętymi procedurami walki z pożarami gazów odstąpili od gaszenia pożaru butli wewnątrz pomieszczenia; zamiast tego płonąca butla została wyniesiona na zewnątrz budynku, gdzie po ustawieniu w miejscu przewiewnym, zapewniającym osłonę przed odłamkami została poddana chłodzeniu wodą. W trakcie chłodzenia temperatura płaszcza butli była stale monitorowana z użyciem kamery termowizyjnej. W trakcie działań mieszkańcy poinformowali o obecności zwierząt domowych w budynku. Na polecenie kierującego działaniami strażaka zwierzęta te zostały ewakuowane na zewnątrz.

Na miejscu działań obecny był Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Strzelcach Krajeńskich oraz Zastępca Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Strzelcach Kraj. Oprócz strażaków na miejscu pracowały także dwa zespoły ratownictwa medycznego oraz Policja.

źródło: KP PSP Strzelce Kraj.

I N N E   A R T Y K U Ł Y 

Farmaceutka z Strzelec Kraj. walczy z rakiem. Możemy jej pomóc....

Farmaceutka z Strzelec Kraj. walczy z rakiem - możemy jej pomóc.  W czerwcu 2020 r. zdiagnozowano u niej w piersi guza, który okazał się być nowotworem. Diagnoza - inwazyjny, zrazikowy rak piersi z nadekspresją receptora HER2+.

Czytaj więcej...

 
Share

REKLAMA

REKLAMA