Mieszkańcy powiatu korzystają z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i zgłaszają zagrożenia...

W powiecie strzelecko-drezdeneckim na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa zgłoszono właśnie dwutysięczne zagrożenie. Funkcjonująca w województwie lubuskim od 2016 roku aplikacja wielokrotnie pomagała mieszkańcom w łatwy i szybki sposób dzielić się z policjantami wiedzą o zagrożeniach w ich okolicy.

Dzięki takiej współpracy pomiędzy mieszkańcami i Policją udało się wyeliminować wiele problemów.

Spożywanie alkoholu w miejscach zabronionych, zakłócanie porządku, czy przekroczenie dozwolonej prędkości, to tylko część zagrożeń jakie można zasygnalizować policjantom na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Spacer z rodziną, a przede wszystkim z dziećmi i widok osób spożywających alkohol w pobliżu placu zabaw, to scenariusz, który większości z nas kojarzy się negatywnie. W takich sytuacjach świetnym rozwiązaniem jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki niej, każdy może zaznaczyć na mapie swojej miejscowości miejsce, w którym dochodzi do łamania prawa.

Katalog zagrożeń jest bardzo szeroki, od wykroczeń porządkowych, po używanie środków odurzających. Ważną informacją jest fakt, że policjanci nie tylko sprawdzą, czy rzeczywiście we wskazanym miejscu dochodzi do naruszenia przepisów prawa, ale również podejmą działania, aby zagrożenie wyeliminować. Ma to szczególne znaczenie z punktu widzenia mieszkańców. Dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa i czujności mieszkańców, tylko w powiecie strzelecko-drezdeneckim, udało się wiele zagrożeń potwierdzić i wyeliminować. Przykładem są nieodpowiedzialni kierowcy, którzy dzięki zgłoszeniom na mapie stracili prawo jazdy na trzy miesiące za przekroczenie prędkości o ponad 50 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym.

Dokładanie we wtorek (27 kwietnia) na aplikację Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa wpłynęło dwutysięczne zgłoszenie na terenie powiatu strzelecko-drezdeneckiego. To potwierdzenie, że aplikacja sprawdza się jako narzędzie służące do sygnalizowania zagrożeń i ich skutecznej eliminacji.

 

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Krajeńskich

Share

REKLAMA

REKLAMA