Uczennice ze Starego Kurowa u Marszałek Witek

W środę (2 czerwca) gośćmi marszałek Sejmu Elżbiety Witek byli laureaci konkursu przeprowadzonego w ramach Sejmu Dzieci i Młodzieży.

Uczniowie, reprezentujący 5 najlepszych zespołów z całej Polski, otrzymali zaświadczenia oraz nagrody. W spotkaniu uczestniczyła również szef Kancelarii Sejmu Agnieszka Kaczmarska.

– Spotykamy się w nietypowych warunkach. Przez tyle lat Sejm Dzieci i Młodzieży odbywał się w Sali Plenarnej. Nie ma nic lepszego niż bezpośredni kontakt. Niestety przez pandemię wszystko się pokomplikowało. Uczenie się oraz konkursy odbywają się online – mówiła podczas rozmowy z laureatami Marszałek Sejmu. Uczniowie-laureaci opowiadali o swoich pasjach, planach na przyszłość.

Tegoroczna XXVII edycja SDiM ma specjalny charakter i zmienioną formułę ze względu na pandemię COVID-19. Uczniowie zaproszeni zostali do internetowej edycji konkursu, realizując zadanie pt. „Śladami kardynała Stefana Wyszyńskiego – w poszukiwaniu drogowskazów we współczesnym świecie według wartości i ideałów Prymasa Tysiąclecia". Temat nawiązywał do uchwały Sejmu ustanawiającej kardynała Stefana Wyszyńskiego jednym z patronów 2021 roku i zachęcał młodych ludzi do przyjrzenia się bliżej postaci Prymasa Tysiąclecia oraz sięgnięcia do jego nauk. Uczestnicy mogli złożyć jedną pracę konkursową w każdej z trzech kategorii: plastycznej, pisemnej oraz multimedialnej. Do konkursu zarejestrowało się 361 dwuosobowych zespołów.

Organizatorem Sejmu Dzieci i Młodzieży od 1994 roku jest Kancelaria Sejmu. W gronie współorganizatorów znaleźli się: Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Instytut Pamięci Narodowej – Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu.

Laureaci XXVII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży: Hanna Tomaszewska (Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Kornela Makuszyńskiego w Halinowie, I miejsce za pracę multimedialną), Nadia Spodar (Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Kornela Makuszyńskiego w Halinowie, I miejsce za pracę multimedialną), Klaudia Amelia Perkowska (Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki w Płocku, II miejsce za pracę multimedialną), Julia Paskuda (Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki w Płocku, II miejsce za pracę multimedialną), Maria Pona (Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Górze, III miejsce za pracę pisemną), Aleksandra Monkiewicz (Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Górze, III miejsce za pracę pisemną), Kacper Majcharski (Zespół Szkół im. Jana III Sobieskiego w Dłużcu, IV miejsce za pracę plastyczną), Martyna Pawłowska (Zespół Szkół im. Jana III Sobieskiego w Dłużcu, IV miejsce za pracę plastyczną), Zuzanna Ficner (Szkoła Podstawowa im Czesława Wilińskiego w Starym Kurowie, V miejsce za pracę multimedialną), Paulina Dobak (Szkoła Podstawowa im Czesława Wilińskiego w Starym Kurowie, V miejsce za pracę multimedialną).

źródło: https://marszalek.sejm.pl/

Share