Kradli paliwo w okolicach Strzelec Kraj. Cztery osoby zatrzymane....

Kryminalni ze Strzelec Krajeńskich zatrzymali cztery osoby do kradzieży z włamaniem do maszyny budowlanej i pojazdu ciężarowego. Sprawcy tych przestępstw po pokonaniu zabezpieczeń od zbiorników wypompowywali z nich całe paliwo.

Takich zdarzeń w ostatnich kilku tygodniach na terenie powiatu strzelecko-drezdeneckiego było więcej. Po ostatnim włamaniu, które miało miejsce pod koniec ubiegłego tygodnia policjanci zatrzymali i przedstawili zarzuty czterem osobom. Trzech mężczyzn i jedna kobieta, wpadli w ręce policjantów, po tym jak wrócili po ukryte w zbożu kanistry z paliwem.

W ostatnim czasie policjanci ze Strzelec Krajeńskich przyjęli dwa zawiadomienia dotyczące kradzieży z włamaniem do maszyny budowlanej i pojazdu ciężarowego. Osoby odpowiedzialne za te zdarzenia po uszkodzeniu zabezpieczeń od zbiorników wypompowywali z nich całe paliwo. Poszkodowani właściciele ponosili spore straty, które sięgały kwoty kilku tysięcy złotych. Ostatnie takie zdarzenie miało miejsce pod koniec ubiegłego tygodnia na drodze niedaleko miejscowości Buszów.

Z zaparkowanej ciężarówki wypompowano ponad 200 litrów paliwa. Dzięki skutecznej pracy kryminalni szybko ujawnili miejsce, w którym sprawcy ukryli swój łup. Było to pole zboża, gdzie osoby odpowiedzialne za kradzież z włamaniem ukryły 12 kanistrów wypełnionych olejem napędowym. Mimo, że po sprawcach nie było śladu policjanci byli przekonani, że przestępcy wrócą po łupy, których nie zdążyli zabrać. Szybko okazało się, że taka taktyka okazałą się skuteczna.

Kilkanaście godzin po przestępstwie kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy wrócili, aby zabrać ukryte w zbożu paliwo. Byli przekonani, że bezkarnie zabiorą skradzione paliwo. Ten plan przerywali jednak policjanci, którzy już czekali na przestępców. Widok kryminalnych zupełnie zaskoczył dwóch mężczyzn, którzy zostali zatrzymani na „gorącym uczynku". Obaj trafili do policyjnej izby zatrzymań. Następnego dnia usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem.

Kryminalni zatrzymali również dwie inne osoby, które miały związek z tą i wcześniejszą kradzieżą z włamaniem do zbiornika z paliwem. Przy wcześniejszej kradzieży z włamaniem sprawcy wypompowali około 600 litrów oleju napędowego. Skradzione mienie wróciło już do właściciela. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

 

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Krajeńskich

 

I N N E   A R T Y K U Ł Y 

 

Już w najbliższy weekend potańcówki wracają na rynek w Strzelcach Kraj.

Już w najbliższy weekend na rynek w Strzelcach Kraj. wracają klimatyczne potańcówki. Prócz atrakcji dla dorosłych, będzie też ciekawie dla dzieci.

Czytaj więcej...

 

Wypadek w okolicach Gardzka. Auto wypadło z drogi...

W nocy z soboty na niedzielę pomiędzy Strzelecami Kraj. a Gardzkiem doszło do zdarzenia drogowego. Samochód osobowy wypadł z drogi.

Czytaj więcej...

 
Share