Policyjne patrole rowerowe dbają o bezpieczeństwo mieszkańców Strzelec Kraj. | VIDEO

Widok policjantów patrolujących ulice z wykorzystaniem rowerów służbowych nikogo już nie dziwi. Dzięki jednośladom mundurowi są jeszcze bardziej mobilni, co pozwala szybko dotrzeć w miejsca, gdzie trudno dojść pieszo, czy dojechać radiowozem.

Głównym zadaniem takich patroli jest reagowanie na wykroczenia porządkowe, akty wandalizmu oraz przejawy demoralizacji nieletnich.

Wysoka temperatura, piękna letnia pogoda powoduje, że częściej decydujemy na spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Ostatnie dni są tego świetnym przykładem. Na ulicach można dostrzec spacerujące rodziny z dziećmi, amatorów biegania czy jazdy na rowerze. Kolejny sezon rowerowy trwa również dla mundurowych. Widok policjanta na rowerze nikogo już specjalnie nie dziwi. Wzbudzają sympatię i zainteresowanie odpoczywających w parkach i skwerach.

Sami policjanci podkreślają zalety wykorzystania rowerów w codziennej służbie. Tam, gdzie nie można dojechać radiowozem, pojawiają się właśnie policyjni rowerzyści. Najczęściej mundurowych można spotkać w parkach, skwerach i okolicach jezior. Głównym zadaniem policjantów na rowerach jest reagowanie na przypadki wandalizmu i negatywnych zachowań związanych z alkoholem. Policyjne jednoślady są specjalnie przystosowane do tego, aby zapewnić bezpieczeństwo samym funkcjonariuszom, którzy dzięki temu są w stanie skutecznie realizować stawiane przed nimi zadania.

Mundurowi na rowerach będą obecni na ulicach Strzelec Krajeńskich do późnej jesieni.


źródło: Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Krajeńskich

 

I N N E   A R T Y K U Ł Y 

Słabe wyniki egzaminów ósmoklasistów. W powiecie najgorsze wyniki w Strzelcach Kraj.

Poniżej średniej wypadli uczniowie szkół z powiatu strzelecko-drezdeneckiego w teście ósmoklasistów. Najsłabiej test napisali uczniowie uczęszczający do szkół na terenie miasta w Strzelcach Kraj.

Czytaj więcej...

 
Share