Potrącenie w Strzelcach Kraj. na ulicy Chrobrego. Jesienią zginął tam mężczyzna...

W piątek 13.08.2021 na ul. Chrobrego koło sklepu Netto doszło do potrącenia pieszego. Jak poinformowali nas świadkowie, do potrącenia doszło na pasach.

Poszkodowana została jedna osoba. To jedno z bardziej niebezpiecznych przejść w Strzelcach Krajeńskich. W listopadzie 2020r. na tym przejściu zginął 66-letni mężczyzna. 

Przyczyny wypadku wyjaśniać będzie policja.

Miasto doświetla przejścia dla pieszych

Słabo oświetlone przejścia dla pieszych to jedne z najbardziej niebezpiecznych punktów na polskich drogach. To tam życie traci 85% potrąconych. Dobrze oświetlone przejście dla pieszych znacząco poprawia bezpieczeństwo.

Strzelce Krajeńskie wspólnie z Enea Miasto pod koniec 2020 roku rozpoczęło proces podświetlenia przejść na najbardziej ruchliwych ulicach w mieście. W 2020 r. lampy pojawiły się m.in przy Al. Wolności oraz przejście na DK22.  Dzięki temu na strzeleckich przejściach dla pieszych ma być bezpieczniej.

źródło: nadesłane, red.

- C Z Y T A J   I N N E -

 

Trwa modernizacja warsztatów przy CKZiU w Strzelcach Kraj

W warsztatach dydaktycznych przy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Krajeńskich trwają prace modernizacyjne, polegające na wymianie posadzek, tynków, odświeżenia i malowania ścian. 

Czytaj więcej...

 
Share